Przez ponad dwie i pół kwarty Energa Toruń tylko minimalnie przegrywała z Arką Gdynia. W hali „Spożywczaka” pachniało niespodzianką, ale ostatecznie faworytki zdołały powiększyć swoją przewagę.
Arka przyjechała do Torunia mając w dorobku 11 wygranych i 0 porażek, podczas gdy Energa przystąpiła do spotkania z 2 wygranymi i 9 przegranymi. Tej różnicy długo nie było jednak widać. Obie drużyny nie popisywały się skutecznością w ataku – Katarzynki uzyskały zaledwie 27% trafień z gry, ale Arka długo nie była lepsza – ostatecznie uzyskała wprawdzie 41%, ale tylko dzięki przewadze w końcówce. 

Torunianki potrafiły napsuć faworytkom sporo krwi w obronie, regularnie podwajając rywalki i w ten sposób nie ułatwiając im oddawania rzutów i rozgrywania piłki. Arka miała wyraźną przewagę pod koszem (w całym meczu 45 zbiórek, w tym 15 w ataku), ale nie przekładało się to na wynik. Do przerwy Energa przegrywała tylko 30:32.

Jeszcze w połowie trzeciej kwarty gdynianki prowadziły tylko pięcioma punktami. W końcu przy stanie 40:45 Energa stanęła, a wówczas gdynianki rzuciły 13 punktów z rzędu i mecz był rozstrzygnięty. 

Mój zespół wykonał dobrą pracę – powiedziała mimo to Elen Shakirova, trener torunianek. – Grałyśmy z mocnym zespołem, który miał bardzo wiele zbiórek. W pierwszej połowie trzymałyśmy jednak tempo gry i wyglądało to dobrze. W kolejnych meczach będzie jeszcze lepiej. 

Szkoda czwartej kwarty, bo gdyby nie ona to wrażenie byłoby lepsze – dodała Emilia Tłumak, kapitan Energi. – Myślę jednak, że mecz mógł się podobać. Podeszłyśmy do niego bez kompleksów, bo wiedziałyśmy, że to Arka musi wygrać, a my możemy. Przez dwie i pół kwarty pokazywałyśmy niezłą koszykówkę i szkoda, że wynik nie jest trochę niższy.

 

Energa Basket Liga Kobiet, 12 kolejka: 

Energa Toruń – Arka Gdynia 44:66 (12:17, 18:15, 10:22, 4:12)

 

Energa: Williams 11, Davenport 8, Tłumak 6, Scekić 5, Dedić 4, Urbaniak 3, Grigoreva 3, Podkańska 2, Wieczyńska 2.

Trener: Elen Shakirova

 

Arka: Gulich 15 (12 zb.), Kastanek 12, Greinacher 9, Balintova 8, Slamova 8, Misiek 6, Papova 5, Podgórna 3, Rembiszewska 0.

Trener: Gundars Vetra

 

Sędziowie: P. Gajdosz, T. Tybor, B. Podkowińska

 

 

—————————————-

Źródło: basketligakobiet.pl, nowosci.pl

 

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *