Gdynianie świetnie weszli w ten mecz i po trójce Leytona Hammondsa prowadzili 8:2. Gospodarze szybko odrobili straty, a dzięki trafieniu Zacha Auguste’a zdobyli przewagę. Różnica punktowa między tymi drużynami bardzo szybko rosła – po akcji Tai Webstera było już 29:16 po 10 minutach.

W drugiej kwarcie momentami gra Asseco Arki wyglądała lepiej, w czym pomagali Josh Bostic oraz Krzysztof Szubarga. Trójkami odpowiadał jednak Aaron Harrison, a zespół ze Stambułu ponownie budował wysokie prowadzenie. Po pierwszej połowie prowadził aż 56:33.

Kolejne trafienia Bostica oraz Armaniego Moore’a zmniejszały lekko straty, co jednak nie miało dużego wpływu na wynik – przewaga tureckiej ekipy ciągle była bardzo wysoka. Podstawowi zawodnicy zespołu trenera Przemysława Frasunkiewicza zaczęli mieć problemy z faulami, a po 30 minutach było 73:52.

Ostatnia kwarta już niczego nie zmieniła, bo Galatasaray całkowicie kontrolowało wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie, mimo iż czwartą kwartę, podobnie jak trzecią, nieznacznie wygrali goście, turecki zespół zwyciężył 92:73.

Galatasaray Doga Sigorta Istanbul – Asseco Arka Gdynia 92:73 (29:16, 27:17, 17:19, 19:21)

Galatasaray Doga Sigorta: Harrison 20, Poythress 16, Auguste 11, Koksal 11, Whittington 9, Webster 7 (10 zb.), Arslan 6, Arapovic 4, Erdeniz 3, Arar 2, Gokalp 1, Korkmaz 1.

Trener: Ertugrul Erdogan.

Asseco Arka: Moore 15, Hammonds 12, Bostic 10, Wołoszyn 9, Upson 9, Emelogu 9, Hrycaniuk 6, Szubarga 2, Kamński 1, Wyka 0, Czerlonko 0.

Trener: Przemysław Frasunkiewicz.

Sędziowie: Daniel Hierrezuelo, Arturas Sukys, Artem Lavrukhin