Mecz siatkówki mężczyzn o mistrzostwo PlusLigi: Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel Jastrzębie Zdrój

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia – w niedzielę 22 grudnia o godz. 14:45 – ERGO Arenę opanują wielkie, siatkarskie emocje! W wyjątkowej, bożonarodzeniowej atmosferze „gdańskie lwy” podejmą bowiem Jastrzębski Węgiel! Zapowiada się wspaniałe widowisko, bowiem barw jastrzębian bronią między innymi Dawid Konarski, Lukas Kampa, Jurij Gladyr, Julien Lyneel, czy Paweł Rusek. Topowi zawodnicy przyjadą na granicę Gdańska i Sopotu z ambitnymi planami, ale podopieczni trenera Michała Winiarskiego zrobią wszystko, by zostawić na boisku swe lwie serca! Świetnemu starciu na parkiecie towarzyszyć będzie świąteczna atmosfera obok boiska! Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w tym wspaniałym widowisku! 

Przed Treflem Gdańsk ostatnie starcie w 2019 roku. Dwa dni przed Wigilią, w niedzielę o godz. 14:45, „gdańskie lwy” podejmą w ERGO ARENIE ekipę Jastrzębskiego Węgla. Jastrzębianie to czwarty zespół ligowej stawki – zajmują obecnie jedno miejsce wyżej od żółto-czarnych – a na swoim koncie mają m.in. wygraną z PGE Skrą Bełchatów. – Jastrzębie to kolejna drużyna z czołówki, z którą się mierzymy. Cieszę, się, że w poprzednich meczach potrafiliśmy powalczyć z faworytami. Mieliśmy w tych starciach swoje szanse i jestem przekonany, że z czasem będziemy je wykorzystywać. W szeregach naszych rywali występuje wielu zawodników ogranych na poziomie międzynarodowym i to robi różnicę. Myślę, że każdy zawodnik musi rozegrać wiele spotkań na wysokim poziomie, w których losy ważą się w końcówkach, by móc się rozwijać. Niedzielne spotkanie nie będzie wiele różniło się od poprzednich pojedynków z faworytami. Gramy u siebie, dla naszych kibiców i z pewnością nie zabraknie walki – mówi Michał Winiarski, trener Trefla Gdańsk.

Trefl do starcia z Jastrzębskim Węglem przystępuje po dwóch meczach wyjazdowych – w Warszawie gdańszczanie musieli uznać wyższość VERVY, natomiast w Suwałkach drużyny podzieliły się punktami i do Gdańska siatkarze wrócili z jednym „oczkiem”. – Mecz w Suwałkach mógłby się zakończyć inaczej, gdybyśmy przetrwali napór w trzecim secie. Gospodarze nie mieli nic do stracenia i postawili wszystko na jedną kartę – mówi trener Winiarski. W niedzielnym spotkaniu z Jastrzębskim Węglem w składzie meczowym, tak jak w Suwałkach, zabraknie Łukasza Kozuba. – Łukasz podczas treningu dzień przed meczem w Suwałkach doznał kontuzji kostki. Wiemy, że nie zagra w niedzielnym meczu z Jastrzębskim, ponownie zastąpi go Dawid Pawlun. Łukasz pracuje obecnie indywidualnie w siłowni i z fizjoterapeutą. Po meczu z Jastrzębskim mamy dłuższą przerwę i będzie to czas, by wracał do pełni sił – mówi Michał Winiarski.

Niedzielny mecz – rozgrywany dwa dni przed Wigilią – będzie miał świąteczną oprawę. Przede wszystkim zawodnicy Trefla zagrają w nim w wyjątkowych skarpetkach – dwóch różnych i ze świątecznymi motywami. To zupełna nowość na siatkarskich parkietach. Lewą skarpetę zdobią choinki i cukrowe laski oraz śnieżynki, a prawa jest w biało-czerwono-złote paski. – Święta często kojarzą się ze skarpetkami, które dostajemy pod choinkę, więc stąd pomysł, by podczas meczu 22 grudnia ten wyjątkowy, świąteczny gadżet wprowadzić też na siatkarskie boisko – mówi Justyna Gdowska, kierownik marketingu i komunikacji Trefla Gdańsk. Ponadto w hali zabrzmi świąteczna muzyka, ze świątecznego kwestionariusza dowiemy się m.in. jaki jest ulubiony świąteczny film „gdańskich lwów”, a także premierowo wyświetlona zostanie kolęda w wykonaniu siatkarzy i koszykarzy Trefla Sopot! Świąteczne skarpetki, które już podbiły serca siatkarskich kibiców, podczas niedzielnego meczu w limitowanej liczbie będą dostępne w klubowym sklepiku. Ich cena to 25 zł.

Bilety na niedzielne spotkanie można kupować za pośrednictwem strony www.gdanskielwy.pl, a także w kasach w ERGO ARENIE (klubowa kasa nr 4 otwarta w sobotę od 12:00 do 15:00 oraz w niedzielę – w dniu meczu – od godz. 11:00 do 14:45) oraz punktach partnerskich – Hotelu Haffner, siedzibie Stowarzyszenia Turystycznego Sopot oraz Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART. Ceny zaczynają się już od 15 zł w przypadku wejściówek ulgowych oraz 20 zł za bilet normalne w strefie zielonej, kończąc na odpowiednio 30 i 40 zł w gwarantującej najlepszy widok na boisko strefie czerwonej.

 

Zapraszamy!!!

By kkorpas

5 thoughts on “Przedświąteczna siatkarska uczta w ERGO Arenie!”
  1. … [Trackback]

    […] Read More Information here on that Topic: sportowagdynia.eu/index.php/2019/12/16/przedswiateczna-siatkarska-uczta-w-ergo-arenie/ […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *