Spotkanie na początku było wyrównane, a było to możliwe dzięki skuteczności z dystansu Bryce’a Douviera. Po późniejszym wsadzie Filipa Puta goście zdobyli nawet minimalną przewagę. Sytuację Asseco Arki ratował trójkami Josh Bostic – dzięki niemu po 10 minutach było 17:15. Amerykanin rozkręcił się także w drugiej kwarcie – po jego kolejnych trafieniach gdynianie uciekali nawet na 13 punktów. To nie był koniec! Akcja 2+1 Adama Hrycaniuka oznaczała już wynik 38:20. Trener Przemysław Frasunkiewicz dość odważnie korzystał z ławki rezerwowych, a na parkiecie pojawił się Mateusz Kaszowski, który zdobył pierwsze punkty w lidze. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 52:32.

Bryce Douvier był skuteczny również na początku trzeciej kwarty, a po jego rzutach MKS zbliżył się na 13 punktów. Krzysztof Szubarga i Ben Emelogu sprawiali jednak, że Asseco Arka miała wszystko pod kontrolą. Pod koniec tej części meczu wydawało się, że gościom uda się wygrać kwartę. Trener Frasunkiewicz zdecydował się wpuścić na parkiet dublerów, a ci poprowadzeni przez kapitana odrobili przewagę sprzed przerwy, a nawet dorzucili do niej kolejne cztery oczka Ostatecznie po trójce Dariusza Wyki i wsadzie Emelogu po 30 minutach było 72:48. W czwartej kwarcie niewiele się zmieniało, a gdynianie udowadniali, że są w dobrej formie – szczególnie w ofensywie. Na parkiecie pojawiło się 12 zawodników tej drużyny – i wszyscy zdobywali punkty! Arka kończyła mecz piątką złożoną wyłącznie z krajowych zawodników: Kaszowski, Malczyk, Kamński, Czerlonko, Wyka. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 95:68. W zwycięskim zespole wystąpili wszyscy zgłoszeni do meczu zawodnicy i każdy z nich punktował.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Josh Bostic z 22 punktami. Ben Emelogu zatrzymał swój licznik na 16 punktach, a Leyton Hammonds – na 11. Krzysztof Szubarga dziewięciokrotnie asystował swoim kolegom. Znakomicie wypadł Mateusz Kaszowski, który dotychczas rozegrał w lidze 56 sekund. Na parkiecie przebywał prawie 14 minut i zdobył 5 punktów (trafił trójkę), miał dwie asysty i dwie zbiórki.

Mateusz Kaszowski:

{mp3}Asseco/Kaszowski{/mp3}

Bryce Douvier zdobył dla MKS 24 punkty i miał 6 zbiórek. Niedawny arkowiec, Filip Put zdobył 14 punktów.

Forma zespołu cieszy, szczególne w obliczu meczu kończącego rywalizację w fazie grupowej w 7Days EuroCup, który Asseco Arka rozegra w Stambule przeciwko Galatasaray, a w którym zwycięstwo może dać żółto-niebieskim awans.

Galeria zdjęć z meczu, Foto: Piotr Sukiennicki

{gallery}articles/2019/1215{/gallery}

 

Asseco Arka Gdynia – MKS Dąbrowa Górnicza 95:68 (17:17, 35:17, 20:16, 23:20)

 

Asseco Arka: Bostic 22, Emelogu 16, Hammonds 11, Szubarga 8, Hrycaniuk 7, Kamiński 6, Upson 6, Czerlonko 5, Kaszowski 5, Wołoszyn 3, Malczyk 3, Wyka 3.

Trener: Przemysław Frasunkiewicz.

 

MKS: Douver 24, Put 14, Wasyl 12, Kobel 8, Fraser 4, Harris 4, Piechowicz 2, Wieczorek 0, Dawdo 0, Chorab 0.

Trener: Michał Dukowicz.

 

Sędziowie: M. Proc, D. Ottenburger, M. Krupiński.

 

Widzów: 1417

 

 

Z hali Gdynia Arena: Ziemowit BUJKO

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *