Warszawianie kierowani przez niedawnego trenera gości – Andreę Anastasiego i prowadzeni do walki przez MVP tego spotkania Piotra Nowakowskiego, który w Gdańsku spędził ostatnie dwa sezony okazali się bardziej odporni psychicznie i wszystkie trzy partie wygrali w końcówkach. 

Oba zespoły rywalizowały w PlusLidze dotąd 18 razy i każda z ekip zwyciężała po 9 razy. Jednak w ostatnim sezonie to drużyna ze stolicy dwukrotnie była górą.

W sobotni wieczór obaj trenerzy wystawili swoje najmocniejsze składy, w ekipie VERVY Warszawa od początku występował Kevin Tillie, który wcześniej przechodził badania i miał krótką przerwę w grze. 
Od początku goście z Gdańska bardzo ryzykowali w polu zagrywki, stawiając wszystko na jedną kartę. Na starcie meczu przyniosło to dużo korzyści, a gospodarze w tym elemencie byli dużo bardziej asekuracyjni. Dobrze prezentował się Artur Udrys, który był najrówniej grającym zawodnikiem warszawskiego zespołu w premierowej odsłonie. W jej drugiej części VERVA zniwelowała straty do Trefla i wydawało się, że przejmuje kontrolę nad grą. Wtedy jednak Trefl odskoczył na 2-3 punkty i miał szansę na zwycięstwo. Niestety dla gości w ataku męczył się Bartosz Filipiak (2 skończone ataki na 11) i gdańszczanie nie tylko roztrwonili przewagę, lecz przegrali seta po kilku prostych błędach. W kluczowych akcjach VERVA efektownie blokowała i wykorzystała każdy błąd przeciwników.

Druga partia zaczęła się od dobrej gry VERVY tak jak w końcówce poprzedniego seta. Gdańszczanie mieli spore problemy z dokładnym przyjęciem zagrywki rywali, nie mogli także sforsować szczelnego bloku miejscowych. Zespół trenera Anastasiego odskoczył na kilkupunktową przewagę i utrzymywał ją do samej końcówki. Wtedy zaczął popełniać błędy, a Trefl wrócił do gry. Po asie serwisowym Wojciecha Grzyba na tablicy wyników widniał wynik 24:23. W ostatniej akcji Tillie wypchnął piłkę po bloku i mimo weryfikacji wideo, sędziowie decyzji nie zmienili. VERVA wyszła na prowadzenie 2:0.

Początek trzeciego seta przypominał premierową partię. Goście grali z ryzykiem i ono przynosiło im korzyści, przez większą część seta byli na minimalnym prowadzeniu. Znowu mieliśmy ciekawą końcówkę (22:22), w której Trefl prowadził 24:23. Wtedy jednak gdańszczanie zrobili błąd przy wyprowadzaniu kontrataku, a ostatnią akcję popisowo skończył Bartosz Kwolek.

Galeria zdjęć z meczu, Foto: plusliga.pl, Jakub Ćmil

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa – Trefl Gdańsk

 

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa: Brizard 1, Kwolek 14, Wrona 7, Udrys 13, Tillie 6, Nowakowski, Wojtaszek (L), Król, Niemiec, Grobelny.

Trener: Andrea Anastasi

 

Trefl Gdańsk: Schott 6, Crer 7, Filipak 16, Halaba 14, Grzyb 6, Janusz, Olenderek (L), Kozub, Janikowski, Sasak, Jakubiszak.

Trener: Michał Winiarski

 

Sędziowie: W. Kobienia, S. Gołąbek

 

MVP meczu: Piotr Nowakowski (VERVA ORLEN Paliwa) 

 

Widzów: 2056

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *