Kibice w Artego Arenie obejrzeli widowisko na bardzo wysokim poziomie, godne starcia dwóch najlepszych drużyn w lidze. W pierwszych minutach przewagę miało Artego. Wynik otworzyła rzutem z dystansu Elżbieta Międzik, a drużyna gości mimo kilku szans nie potrafiła znaleźć drogi do kosza. Po 3 minutach Artego prowadziło 7:3. Oba zespoły od początku prezentowały bardzo dobrą defensywę, jednocześnie opanowując bronioną tablicę, przez co nie było szans na ponowienie po niecelnych rzutach. Pierwsza kwarta zakończyła się remisem 17:17.

W drugiej części Artego rozpoczęło od prowadzenia 7:0 i uzyskało najwyższe prowadzenie w meczu (24:17), jednak gdynianki szybko odpowiedziały trafieniami z dystansu Marissy Kastanek i Amalii Rembiszewskiej. Na przerwę bydgoszczanki zeszły prowadząc tylko 2 punktami (32:30).

Drugą połowę znów lepiej zaczęło Artego. Osiem punktów z rzędu na swoim koncie zapisała Katarina Rymarenko doprowadzając do wyniku 42:34. Zawodniczki Arki prezentowały dziś znakomitą skuteczność zza linii 6,75 i po kolejnych trafieniach Marii Papovej, Barbory Balintovej i Kastanek wyszły na prowadzenie zyskując kilku punktową przewagę. Mimo bardzo dobrej dziś gry zawodniczek obwodowych, Brianny Kiesel i Jennifer O’Neill Artego w końcówce meczu nie było w stanie skutecznie przeciwstawić się liderowi tabeli pierwszą w tym sezonie porażkę na własnym parkiecie.

Galeria zdjęć z meczu, Foto: basketligakobiet.pl, Ryszard Wszołek

 

Energa Basket Liga Kobiet, 11 kolejka: 

Artego Bydgoszcz – Arka Gdynia 64:71 (17:17, 15:13, 20:28, 12:13) 

 

Artego: O’Neill 12, Kiesel 17, Rymarenko 10, Miskiniene 10 (12 zb.), Międzik 3, Poboży 2, Michałek 2.

Trener: Tomasz Herkt

 

Arka: Kastanek 21, Papova 15, Balintova 9, Slamova 8, Greinacher 6, Gulich 6, Rembiszewska 3, Podgórna 3.

Trener: Gundars Vetra

 

Sędziowie: W. Liszka, D. Lenczowski, M. Kuzia

 

 

——————————————–

Źródło i foto: basketligakobiet.pl

By kkorpas

7 thoughts on “Arka lepsza w meczu na szczycie!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *