Drużyna Jakuba Bednaruka zajmuje ostatnie w tabeli. Za będzińskim zespołem siedem przegranych spotkań. – Wiem, że za grę i wyniki ponoszę odpowiedzialność. Nigdy, jako trener, nie byłem w takiej sytuacji. Jest mi ciężko, gdyż nie spodziewałem się zera po tylu kolejkach, tym bardziej że rozegraliśmy zaledwie jedno słabe spotkanie – mówił trener MKS-u przed meczem.

Jego drużyna przystąpiła do gry z ogromnym animuszem i wola zwycięstwa. W pierwszym secie MKS prowadził m.in. 12:6, 20:13 i 22:15. W końcówce zaczął jednak popełniać błędy. Po drugiej stronie siatki raz po raz udanymi akcjami popisywał się Bartosz Filipiak. Goście wyrównali na 23:23 i następnie wygrali na przewagi.

Początek drugiego seta należał do gospodarzy. Po asie Rafała Sobańskiego prowadzili oni 10:6. Jednak gdańszczanie szybko wyrównali. Było m.in. 15:15 i 21:21. Teraz kolejne akcje wykonali Dawid Dryja, Sobański i Rafał Faryna. Tej przewagi zespół trenera Bednaruka już nie oddał. Seta zakończył Sobański.

Losy wyrównanego seta rozstrzygnęły się w końcówce. Po ataku Filipiaka było po 20. Po ataku Sobańskiego ze skrzydła MKS jeszcze objął prowadzenie. Następne akcje były popisem Pablo Crera, który zarówno atakował jak i blokował.

Kolejny set był również zacięty. MKS uzyskał przewagę 20:17, ale goście wyrównali. Gospodarze bronili kolejne piłki meczowe, ale w końcu ulegli.

Galeria zdjęć z meczu, Foto: plusliga.pl, Wojtek Borkowski 

 

MKS Będzin – Trefl Gdańsk 1:3 (8:30, 25:22, 23:25, 27:29)

 

MKS Będzin: Pająk 1, Sossenheimer 10, Dryja 9, Faryna 27, Sobański 15, Gunia 6, Potera (L), Buczek 2, Ratajczak 2, Superlak 1.

Trener: Jakub Bednaruk

 

Trefl Gdańsk: Crer 14, Filipiak 19, Halaba 20, Mordyl 2, Janusz, Schott 13, Olenderek (L), Majcherski (L), Kozub 1, Jakubiszak, Janikowski, Sasak, Grzyb 6.

Trener: Michał Winiarski

 

Sędziowie: M. Niewiarowska, Sz. Pindral.

 

MVP meczu: Bartosz Filipiak (Trefl Gdańsk)

 

Widzów: 1000

By kkorpas

6 thoughts on “Wygrana Trefla w Będzinie!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *