Lepiej w mecz weszli bydgoszczanie, którzy dzięki trafieniom A.J. Waltona prowadzili 12:2. Asseco Arka odpowiedziała na to jednak serią 11 punktów z rzędu i po akcji Krzysztofa Szubargi zdobyła przewagę. Spotkanie zdecydowanie się wyrównało, ale rzut Bena Emelogu ustawił wynik na 24:20 po 10 minutach dla gości.

W drugiej kwarcie obie drużyny miały spore problemy z konstruowaniem ataku, ale trafienie Mateusza Zębskiego ponownie pozwoliło wyjść na prowadzenie gospodarzom. To trwało jednak tylko chwilę, ponieważ lepiej pod koszami zaczął prezentować się Adam Hrycaniuk. Enea Astoria trzymała się ciągle blisko, ale kolejna trójka Szubargi dała drużynie trenera Przemysława Frasunkiewicza trzypunktową przewagę po pierwszej połowie (38:41)

Trzecia kwarta była bardzo podobna do poprzedniej, czyli wyrównana. Gdynianie potrafili uciec na pięć punktów, ale gospodarze nie pozwalali na wiele więcej. Ciągle nieźle prezentował się Adam Kemp, chociaż szybko na jego akcje odpowiadał Hrycaniuk. Dopiero później kolejne trafienia Bartłomieja Wołoszyna i Josha Bostica sprawiły, że goście prowadzili 10 punktami. Amerykanin był nie do zatrzymania, a po 30 minutach było 69:57.

W czwartej kwarcie Asseco Arka kontrolowała już wydarzenia na parkiecie. Dzięki rzutowi Bena Emelogu przewaga wzrosła do 16 punktów, a Enea Astoria nie była już w stanie na to zareagować. Ostatecznie gdynianie zwyciężyli 81:72.

Najlepszym strzelcem gości był Josh Bostic z 22 punktami i 3 asystami. Po połowie jego dorobku zanotowali Krzysztof Szubarga i Ben Emelogu. Kris Clyburn rzucił 13 punktów dla gospodarzy.

Galeria zdjęć z meczu, Foto: plk.pl, Ryszard Wszołek, Enea Astoria

 

Energa Basket Liga, 9 kolejka:

Enea Astoria Bydgoszcz – Asseco Arka Gdynia 72:81 (20:24, 18:17, 19:28, 15:12)

 

Enea Astoria: Clyburn 13, Walton 11, Michał Nowakowski 10, Kemp 7, Zębski 7, Marcin Nowakowski 6, Szyttenholm 5, Aleksandrowicz 5, Krasuski 4, Frąckiewicz 4.

Trener: Artur Gronek

 

Asseco Arka: Bostic 22, Szubarga 11, Emelogu 11, Hammonds 8, Moore 8, Upson 8, Hrycaniuk 8, Wołoszyn 3, Wyka 2, Kamiński 0, Czerlonko 0, Malczyk 0.

Trener: Przemysław Frasunkiewicz.

 

Sędziowie: T. Trawicki, Ł. Jankowski, M. Dębowski

 

 

——————————————-

Źródło: plk.pl

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *