Debiutujący w Legii Milan Milovanović zaczął od sześciu punktów z rzędu i dzięki temu jego drużyna miała przewagę. Odpowiadał na to trójkami Josh Bostic, któremu trafienia w tej kwarcie pozwoliły uwierzyć we własne siły i umiejętności i częściej decydował się na rzuty. Po chwili na prowadzeniu byli już gdynianie. Spotkanie było bardzo wyrównane, i dzięki akcji 2+1 Patryka Nowerskiego na prowadzenie powrócili goście, a po 10 minutach wygrywali trzema punktami (14:17).

W drugiej kwarcie Asseco Arka ponownie zdobywała przewagę dzięki rzutom z dystansu Szubargi i Bena Emelogu. Tą samą bronią odpowiadał jednak Adam Linowski i wszystko znowu się zmieniało. Leyton Hammonds oraz Szubarga robili wszystko, aby to ich zespół był lepszy po pierwszej połowie. W ostatniej akcji przed przerwą piłkę przejął Bostic, który wykonał fantastyczny rzut z własnej połowy. Sędziowie zatrzymali oba zespoły na parkiecie i długo sprawdzali zapis tej sytuacji, by ostatecznie uznać, że rzut nastąpił ułamek sekundy po czasie. Ostatecznie do przerwy było 39:33.

Trzecią kwartę ekipa trenera Tane Spaseva rozpoczęła od serii 7:0 i po kontrze Michaela Finke zdobyła minimalną przewagę. Gospodarze ciągle byli jednak blisko m.in. dzięki akcjom kończonym przez Devonte Upsona. Trójka Bartłomieja Wołoszyna znowu dała im prowadzenie. Trafiał też Bostic i po 30 minutach było 57:53.

W czwartej odsłonie po małej serii 7:0, zwieńczonej kolejnym wsadem Upsona przewaga zespołu trenera Przemysława Frasunkiewicza wzrosła do 10 punktów. Filip Matczak i Drew Brandon starali się jeszcze poprawiać sytuację swojego zespołu, ale Bostic dwoił się i troił, a gdynianie bezpiecznie prowadzili. Ostatecznie zwyciężyli 81:66.

Josh Bostic był najlepszym strzelcem gospodarzy – rzucił 21 punktów. 16 oczek zanotował Devonte Upson, który miał na koncie także 5 zbiórek i 4 bloki. Milan Milovanović zanotował 13 punktów i 6 zbiórek dla gości, a Michał Michalak dorzucił 11 oczek i 6 asyst. 

Galeria zdjęć z meczu, Foto: Piotr Sukiennicki

{gallery}articles/2019/1117{/gallery}

 

Asseco Arka Gdynia – Legia Warszawa 81:66 (14:17, 25:16, 18:20, 24:13)

 

Asseco Arka: Bostic 21, Upson 16, Moore 9, Szubarga 9 (14 as.), Emelogu 9, Wyka 6, Wołoszyn 5, Hammonds 4, Hrycaniuk 2, Czerlonko 0, Kamiński 0, Malczyk 0.

Trener: Przemysław Frasunkiewicz.

 

Legia: Milovanović 13, Michalak 11, Brandon 9, Finke 7, Matczak 7, Linowski 6, Nowerski 6, Nizioł 5, Sączewski 2, Sadowski 0.

Trener: Tane Spasev.

 

Sędziowie: T. Trawicki, C. Nowicki, J. Pietrzak

 

 

Z hali Gdynia Arena: Ziemowit BUJKO

Foto: Piotr Sukiennicki

By kkorpas

2 thoughts on “14 asyst Krzysztofa Szubargi! Kapitan prowadzi Arkę do zwycięstwa nad Legią!”
  1. … [Trackback]

    […] Find More Info here on that Topic: sportowagdynia.eu/index.php/2019/11/17/14-asyst-krzysztofa-szubargi-kapitan-prowadzi-arke-do-zwyciestwa-nad-legia/ […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *