Trybuny w hali 100-lecia wrzały od krzyków ewidentnie zaangażowanych kibiców. Jednak ani to ani postawa lidera wśród punktujących po stronie Trefla Carlosa Medlocka nie uchroniło gospodarzy przed porażką w ten piękny sobotni wieczór. Przed meczem oba zespoły dzieliło zaledwie jedno zwycięstwo więc należało spodziewać się wyrównanej walki.

Po starciu żółto-czarnych z drużyną z Wrocławia nikt nie miał wątpliwości, że są oni w świetnej formie, szczególnie wyróżniał się w tym spotkaniu Jeff Roberson. Dlatego i dziś w hali 100-lecia zaprezentował się on przeciwko zespołowi z  Lublina. Po drobnym urazie powrócił również głodny gry Medlock ,co tym bardziej wzmocniło gospodarzy. Start Lublin nie wzruszony jednak znakomitą postawą gospodarzy postawił poprzeczkę bardzo wysoko, tym razem zbyt wysoko dla sopocian.

 Znakomita postawa zespołu, w którym kluczową rolę odegrali Martins Laksa Damian Jeszke nie pozostawili gospodarzom złudzeń kto dziś jest górą.  Tym dwóm graczom żółto-czarni zostawili dziś za dużo miejsca, co w połączeniu z nieskutecznym atakiem złożyło się na niekorzystny wynik końcowy. 

Już w przyszłym tygodniu Trefl Sopot na wyjazdowym meczu z Ostrowem Wielkopolskim, będzie chciał udowodnić, że dalej są w świetnej formie i mogą pokonać każdego rywala. Zaś kolejnym domowym spotkaniem Trefla jest mecz przeciwko Polskiemu Cukrowi 30 listopada o godz. 17.30 w Hali 100-lecia. Tego nie można przegapić!

Galeria zdjęć z meczu I, Foto: Piotr Sukiennicki

{gallery}articles/2019/1116TS{/gallery}

Galeria zdjęć z meczu II, Foto: Kacper Szafrański

{gallery}articles/2019/1116TS_KS{/gallery}

 

Trefl Sopot – Start Lublin 82:95 (18:16, 20:26, 29:31, 15:22)

 

Trefl Sopot: Carlos Medlock 21, Cameron Ayers 17, Nana Foulland 14, Paweł Leończyk 13, Jeff Roberson 8, Michał Kolenda 8, Łukasz Kolenda 1, Witalij Kowalenko 0, Mikołaj Kurpisz 0, Benjamin Didier-Urbaniak 0.

Trener: Marcin Stefański

 

Start Lublin: Martins Laksa 22, Brynton Lemar 19, Tweety Carter 18, Mateusz Dziemba 13, Jimmie Taylor 10, Damian Jeszke 10, Roman Szymański 3, Grzegorz Grochowski 0, Jacek Jarecki 0, Kacper Borowski 0, Bartłomiej Pelczar 0, Karol Obarek 0.

Trener: David Dedek

 

Sędziowie: D. Zapolski, M. Sosin, T. Szczurewski

Z Hali 100-lecia Sopotu: Kacper SZAFRAŃSKI

By kkorpas

6 thoughts on “Koniec serii Trefla! Domowa porażka ze Startem Lublin!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *