Mecz siatkówki mężczyzn o mistrzostwo PlusLigi: Trefl Gdańsk – Asseco Resovia Rzeszów

Starcie to zapowiada się bardzo emocjonująco, ponieważ obydwie drużyny w swoich dwóch ostatnich meczach odnosiły zwycięstwa i każdy chce przedłużyć tę passę. Czy do starcia w jakiś szczególny sposób przygotowuje się rzeszowianin, który przed tym sezonem z Asseco Resovii przeniósł się do Gdańska? – W sporcie nie ma miejsca na sentymenty – zapowiada rozgrywający Łukasz Kozub.

Trefl Gdańsk ma za sobą trzy ligowe starcia, natomiast Asseco Resovia już pięć. Wynika to z faktu, że gdańszczanie pauzowali w weekendowej kolejce PlusLigi ze względu na przesunięcie otwarcia nowej hali w Suwałkach, a rzeszowianie rozegrali już awansem spotkanie z BKS-em Visła Bydgoszcz, pierwotnie zaplanowane na przyszły weekend. – Czy przełożenie meczu w Suwałkach na grudzień ma wpływ na przygotowania do meczu z Asseco Resovią, przekonamy się w środę wieczorem. Pewne jest to, że przepracowaliśmy ten okres dobrze, zamieniając weekendowe spotkanie ligowe na wewnętrzny sparing, który miał za zadanie przytrzymać nasz rytm meczowy – mówi Kozub. Samo starcie „gdańskich lwów” z „rzeszowskimi wilkami” także odbywa się awansem –  jest ono przełożone na środę z początku nowego roku (13. kolejka, pierwotnie planowana na weekend 4-5 stycznia).

Trefl do środowego meczu przystępuje po zwycięstwach z Cerradem Eneą Czarnymi Radom i GKS-em Katowice, natomiast Resovia w ostatnich dwóch spotkaniach wygrała z Cuprum Lubin i BKS-em Visłą Bydgoszcz, a wcześniej musiała uznać wyższość GKS-u Katowice, Ślepska Malow Suwałki oraz Indykpolu AZS-u Olsztyn. – Szczegółowa analiza gry Asseco Resovii i odprawa wideo przed nami, natomiast oglądałem mecze rzeszowian w telewizji i według mnie kluczowym zawodnikiem jest Nicholas Hoag – mówi Kozub. Kanadyjski przyjmujący, który do Rzeszowa przeniósł się z włoskiej Perugii, ma na swoim koncie statuetkę MVP za starcie z Bydgoszczą, a w ostatnich pięciu meczach zdobył 76 punktów, notując przy tym wysokie skuteczności w przyjęciu i ataku. Barw Resovii bronią także m.in. Zbigniew Bartman, Marcin Komenda, Rafał Buszek, Marcin Możdżonek, czy Nicolas Marechal, a także były atakujący gdańszczan Damian Schulz. W ubiegłym sezonie w Asseco Resovii występował z kolei Łukasz Kozub, dla którego Rzeszów to miasto rodzinne. – W sporcie nie ma miejsca na sentymenty. Mecz z Asseco Resovią traktuję jak każde inne ligowe starcie – zapowiada rozgrywający „gdańskich lwów”.  

Środowy pojedynek zapowiada się także interesująco ze względu na trenerów obu drużyn. W przeszłości reprezentowali biało-czerwone barwy, w 2006 r. razem cieszyli się z wicemistrzostwa świata, a dziś, po zakończeniu świetnych karier zawodniczych, prowadzą plusligowe zespoły. W środowy wieczór na ławce trenerskiej w ERGO Arenie spotkają się bowiem Piotr Gruszka, który od tego sezonu prowadzi Asseco Resovię oraz szkoleniowiec Trefla Michał Winiarski.

Początek środowego meczu w ERGO Arenie o godz. 20:30, więc gdański klub, mając na względzie późną godzinę pierwszego gwizdka spotkania, przygotował coś dla fanów. Razem z klubowym Partnerem, producentem kawy marki Vieira Cafe, gdańszczanie będą częstować kibiców mini opakowaniami zmielonej, brazylijskiej kawy na czwartkowy poranek. Maskotki na trybunach będą mieć 500 20-gramowych opakowań, a każde z nich idealnie wystarczy na dwie filiżanki pobudzającego napoju. W jednej z przerw meczu odbędzie się też konkurs wiedzy o kawie, z którego dowiemy się m.in. jaka jest ulubiona kawa trenera Winiarskiego oraz ile kaw dziennie wypija sztab szkoleniowy „gdańskich lwów”. Już w ubiegłym tygodniu kawą od Vieira Cafe wraz z informacją o meczu w gdańskich tramwajach częstowali także Marcin Janusz i Paweł Halaba, zachęcając w ten sposób do kibicowania w środę z trybun ERGO Areny.

Bilety na środowy mecz z Asseco Resovią można kupować za pośrednictwem strony www.gdanskielwy.pl, a także w kasach w ERGO Arenie (klubowa kasa nr 4 otwarta we wtorek 12.11 w godz. 16 – 19 oraz w dniu meczu w godz. 16:30 – 20:30) oraz punktach partnerskich – Hotelu Haffner, siedzibie Stowarzyszenia Turystycznego Sopot oraz Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART. Ceny zaczynają się już od 15 zł w przypadku wejściówek ulgowych oraz 20 zł za bilet normalne w strefie zielonej, kończąc na odpowiednio 30 i 40 zł gwarantującej najlepszy widok na boisko w strefie czerwonej.

Zapraszamy!!! 

By kkorpas

5 thoughts on “Trefl podejmie Asseco Resovię!”
  1. What makes Sumatra Slim Belly Tonic even more unique is its inspiration from the beautiful Indonesian island of Sumatra. This supplement incorporates ingredients that are indigenous to this stunning island, including the exotic blue spirulina. How amazing is that? By harnessing the power of these rare and natural ingredients, Sumatra Slim Belly Tonic provides you with a weight loss solution that is both effective and enchanting.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *