Początek spotkania był bardzo wyrównany, ale wynikało to głównie z nieskuteczności obu ekip. Dzięki trafieniom Donte McGilla to ostrowianie mieli nawet cztery punkty przewagi. Straty odrabiali Ben Emelogu i Devonte Upson, ale po akcji Jakuba Garbacza po 10 minutach był remis – po 16. Drugą kwartę gospodarze rozpoczęli od serii 7:0, a świetnie radził sobie Dariusz Wyka. Dzięki Przemysławowi Żołnierewiczowi BM Slam Stal ciągle była bardzo blisko, ale kolejna seria – tym razem 15:2 – pozwalała ekipie z Gdyni na kontrolowanie sytuacji. Za ten fragment trzeba pochwalić przede wszystkim Bartłomieja Wołoszyna oraz Leytona Hammondsa. Ostatecznie po trafieniu Krzysztofa Szubargi pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 45:29.

W trzeciej kwarcie drużyna trenera Łukasza Majewskiego starała się odrabiać straty, licząc przede wszystkim na akcje Jaya Threatta oraz Garbacza. Aktywny był jednak Adam Hrycaniuk, a rzut z dystansu dokładał Armani Moore – to wystarczało do utrzymywania bezpiecznego prowadzenia. Po 30 minutach było 62:55. Trafienia Żołnierewicza zbliżyły jednak BM Slam Stal na zaledwie punkt w czwartej kwarcie. Gdynianie nagle stracili skuteczność. Po ich rzutach piłka tańczyła po obręczy, ale drogi do kosza ne znajdowała. Goście natomiast grali jak w transie. Po chwili akcja Daniela Szymkiewicza dała ostrowianom przewagę! Teraz to Asseco Arka musiała gonić, a to nie było łatwe zadanie. W końcówce kluczową akcję wykonał Nikola Jevtović, rzut wolny dołożył Paulius Dambrauskas i to goście cieszyli się ze zwycięstwa 71:69.

Najlepszym graczem gości był Jay Threatt z 18 punktami, 4 zbiórkami i 8 asystami. 11 punktów dla gospodarzy rzucił Bartłomiej Wołoszyn.

 

Galeria zdjęć z meczu, Foto: Piotr Sukiennicki

{gallery}articles/2019/1102AA{/gallery}

 

Asseco Arka Gdynia – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 69:71 (16:16, 29:13, 17:26, 7:16)

 

Asseco Arka: Wołoszyn 11, Bostic 10, Wyka 10, Hammonds 8, Hrycaniuk 8, Moore 7, Upson 7, Emelogu 6, Szubarga 2, Kamiński 0, Czerlonko 0.

Trener: Przemysław Frasunkiewicz

 

BM Slam Stal: Threatt 18, Żołnierewicz 12, Garbacz 10, Szymkiewicz 9, McGill 8, Dambrauskas 8, Jevtović 6 (11 zb), Mokros 0.

Trener: Łukasz Majewski

 

Sędziowie: M. Proc, A. Kom Njilo, T. Szczurewski

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *