Gospodarze rozpoczęli bardzo dobrze, bo po trójce Michała Gabińskiego prowadzili 6:2. Asseco Arka odpowiedziała na to serią 8:0, w której wyróżnił się Leyton Hammonds. Później, po rzucie z dystansu Grzegorza Kamińskiego, przewaga gdynian wzrosła do ośmiu punktów. Odpowiadał na to Devoe Joseph, ale ostatecznie to goście po 10 minutach wygrywali 27:22.

W drugiej kwarcie zespół trenera Andrzeja Adamka szybko doprowadził do wyrównania, a po kontrze wykończonej przez Torina Dorna zdobył małą przewagę! Później do ataku włączał się również Kamil Łączyński i to Asseco Arka musiała gonić wynik. Sytuację zmieniali Krzysztof Szubarga oraz Bartłomiej Wołoszyn, a po pierwszej połowie goście wygrywali 46:45.

Trzecią kwartę WKS Śląsk rozpoczął od serii 7:2 i dzięki kontrom wykończonym przez Josepha zdobywał przewagę. Po akcjach Aleksandra Dziewy wrocławianie odskoczyli na dziewięć punktów. Straty odrabiał przede wszystkim Josh Bostic, a po rzutach wolnych Dariusza Wyki goście ponownie wychodzili na prowadzenie. Wszystko zmieniały trójki Mathieu Wojciechowskiego – za jego sprawą po 30 minutach było 69:66.

Czwarta kwarta była bardzo wyrównana, ale to gdynianie musieli gonić. Rzut z dystansu Armaniego Moore’a sprawiał, że odzyskali małą przewagę. W samej końcówce niezwykła akcja 2+1 Łączyńskiego doprowadziła do remisu! Asseco Arka miała sześć sekund – niezawodny w takich sytuacjach Szubarga podał do Devonte Upsona, a ten efektownym wsadem zapewnił swojej ekipie zwycięstwo 85:83!

Najlepszym strzelcem gości był Josh Botic z 33 punktami, 7 zbiórkami i 3 asystami. Mathieu Wojciechowski zanotował dla gospodarzy 27 punktów i 8 zbiórek.

Galeria zdjęć z meczu, Foto: Wojciech Cebula, WKS Śląsk

 

WKS Śląsk Wrocław – Arka Gdynia 83:85 (22:27, 23:19, 24:20, 14:19)

 

WKS Śląsk: Wojciechowski 27, Łączyński 16, Joseph 15, Gabiński 8, Dziewa 8, Dorn 7, Custer 2, Chrabascz 0.

Trener: Andrzej Adamek

 

Arka: Bostic 33, Hammonds 12 (10 zb), Upson 12, Wołoszyn 8, Szubarga 5, Hrycaniuk 4, Moore 4, Kamiński 3, Emelogu 2, Wyka 2, Czerlonko 0.

Trener: Przemysław Frasunkiewicz.

 

Sędziowie: J. Calik, R. Mordal, T. Trybalski

 

 

—————————————–

Źródło i foto: plk.pl

 

By kkorpas

3 thoughts on “Wyrwane zwycięstwo we Wrocławiu!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *