Basket Women Arka Gdynia wygrywa gdyński turniej, zdecydowanie dominując  i gromiąc wręcz turniejowe rywalki.

Pierwszego dnia turnieju gdynianki zdemolowały koleżanki zza między, gdańskie akademiczki, rzucając im ponad dwukrotność zdobytych punktów.

Galeria zdjęć z meczu, Foto: Piotr Sukiennicki

{gallery}articles/2019/0913{/gallery}

 

Basket Women Arka Gdynia – Politechnika Gdańsk 91:43

Wcześniej, jeszcze przed oficjalnym otwarciem odbył się mecz inaugurujący turniej, w którym wystąpiły ENEA AZS Poznań i goście z Węgier VBW CEEK Cegled, zwycięzcy pierwszej edycji tego turnieju. Po wyrównanym spotkaniu lepsze okazały się poznanianki:

ENEA AZS Poznań – VBW CEKK Cegléd  77:62

 

Drugi dzień turnieju rozpoczął się od zwycięstwa akademiczek z Gdańska nad poznańskimi.

Politechnika Gdańsk – ENEA AZS Poznań 83:67

 

W drugim sobotnim spotkaniu Węgierki z Cegled starły się z gospodyniami. Podobnie jak w pierwszym spotkaniu turnieju gdynianki nie okazały rywalkom cienie litości znów rzuciły ponad dwa razy oczek od rywalek. Z tą różnicą, że tym razem tuż przed końcem Aldona Morawiec trafiając za dwa punkty rozbiła „setkę”.

Galeria zdjęć z meczu, Foto: Piotr Sukiennicki

{gallery}articles/2019/0914{/gallery}

VBW CEKK Cegled – Basket Women Arka Gdynia 50:101

 

Trzeci dzień:

Politechnika Gdańsk – VBW Cegled 78:74

 

Zawody kończył mecz gospodyń z ENEA AZS Poznań. Wielkopolanki mając wciąż szansę na zwycięstwo w turnieju postawiły się zawodniczkom Gundarsa Vetry w pierwszej połowie. Wynik 45:40 po 20 minutach dawał przyjezdnym nadzieję, tym bardziej, że wygrały drugą kwartę. W kolejnych odsłonach gdynianki nie dały już rywalkom żadnych złudzeń, wygrywając łącznie różnicą 19 oczek. Tym samym zawodniczki Women Basket Arki Gdynia wygrały całe zawody, nie notując żadnej porażki, a będąc łącznie lepszymi od wszystkich rywalek o 128 punktów.

Gdynianki zagrały znacznie lepiej, niż kilka dni temu w turnieju o puchar Prezydenta Gdyni . Trener Vetra mógł już skorzystać praktycznie ze wszystkich  będących już w Gdyni zawodniczek. Nie wystąpiła jedynie Paulina Misiek, która wciąż leczy kontuzję oraz Rebecca Allen i Marie Gulich, które walczą jeszcze na parkietach WNBA. Znakomicie wypadła Maryia Papova, zdobywczyni łącznie 70 punktów.

Galeria zdjęć z meczu, Foto: Piotr Sukiennicki

{gallery}articles/2019/0915{/gallery}

 

Basket Women Arka Gdynia – ENEA AZS Poznań 85:66

 

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *