8 września na starcie zlokalizowanym tuż obok Gdynia Areny, zamelduje się krajowa czołówka kolarstwa górskiego, najzdolniejsi młodzi zawodnicy, amatorzy oraz najmłodsi fani dwóch, a może nawet i czterech, kółek. 

Ostateczny termin zapisów internetowych upłynął co prawda 26 sierpnia o 23:59, ale można jeszcze zapisać się bezpośrednio przed startem. Warto pamiętać, że na każdego uczestnika czeka pamiątkowy medal, koszulka oraz workoplecak. XIV edycja tego wielkiego, rowerowego święta odbędzie się 8 września.

Wpisowe dla kolarzy wynoszą nie więcej niż 50 zł, a oferta dla zawodników posiadających licencję Polskiego Związku Kolarskiego już od 15 zł. Zapisy internetowe trwały do 28 sierpnia do godziny 23:59. Dla tych, którzy decyzję o starcie podejmą po tym terminie możliwa będzie rejestracja w dniach 6-8 września w Biurze Zawodów w sali konferencyjnej Narodowego Stadionu Rugby w Gdyni, przy ul. Kazimierza Górskiego. Należy jednak pamiętać, że opłaty startowe na miejscu będą dwukrotnie wyższe.

To niezwykłe wydarzenie, które gromadzi na starcie całe rodziny: od maluchów po ich dziadków. Zawsze staramy się przygotować kompleksową ofertą dla osób w każdym wieku. Nie inaczej jest w tym roku – mówi dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Przemysław Dalecki.

Na wszystkich uczestników czekają atrakcyjne gadżety. Każdy otrzyma koszulkę, workoplecak, ale przede wszystkim pamiątkowy medal.

Dzieci otrzymają krążki w kształcie roweru. Z kolei zębatka wpisana będzie w medal przeznaczony dla zawodników powyżej 16. roku życia.
Wyszliśmy z złożenia, aby oddać kolarzom to, co kolarskie, dlatego zdecydowaliśmy się umieścić na medalach elementy bezpośrednio nawiązujące się do sprzętu rowerowego – wyjaśnia dyrektor GCS. – Krążki prezentują się naprawdę okazale. Nie mam wątpliwości, że dla każdego zawodnika na mecie będzie to godna nagroda oraz wspaniała pamiątka.

Dodatkowo na uczestników czekają koszulki i workoplecaki. Wersja „dorosła” to szary t-shirt, zaś dla młodszych uczestników przewidziane są koszulki koloru żółtego. Należy jednak pamiętać, że pierwszeństwo wyboru rozmiarów będzie możliwa przy zapisach elektronicznych. Czy mały czy duży zawodnik – każdy otrzyma również workoplecak!

 

Harmonogram zawodów:

Piątek, 6 września

15:00 – Rozpoczęcie wydawania pakietów startowych
20:00 – Koniec wydawania pakietów startowych

 

Sobota, 7 września

08:00 –  Rozpoczęcie wydawania pakietów startowych
14:00 – Koniec wydawania pakietów startowych

 

Niedziela, 8  września

8:00 – Rozpoczęcie wydawania pakietów startowych (wydawanie do 30 min przed startem danego wyścigu, Mistrzostwa Polski do 10:00)
09:30 – start starszaka
10:15 – start młodzika młodszego
10:30 – odprawa techniczna elita, U23 i junior (w biurze zawodów)
10:45 – start młodzika starszego
11:15 – dekoracja zwycięzców w wyścigach młodzika
11:30 – otwarcie stref startowych – wyścig główny
12:00 – start wyścig główny
12:30 – start malucha
15:30 – zamknięcie wjazdu na kolejną pętlę
15:00* – dekoracja zwycięzców w wyścigach amatorskich na 30 km (kobiet i mężczyzn)
16:00 * – dekoracja zwycięzców w wyścigach w kategorii :
            –  junior (kobiet i mężczyzn)
            –  kobiet cyklosport , masters I , masters II
            –  mężczyzn : masters III
            –  amatorzy na dystansie 60 km (kobiet i mężczyzn)
16:30* – dekoracja zwycięzców w wyścigach w kategorii :
           – elita ( kobiet i mężczyzn )
            – U23 ( kobiet i mężczyzn )
           – mężczyzn : cyklosport , masters i , masters ii
17:00* – dekoracja zwycięzców w wyścigach w kategorii :
               – amatorzy na 90 km (kobiet i mężczyzn)

17:30 – zamknięcie trasy

* lub później – po 15 minutach od przekroczenia linii mety przez 6-go zawodnika Elity, a w przypadku pozostałych kategorii 3-go zawodnika .

 

Zapraszamy!!!

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *