W środę 28 sierpnia, na Stadionie Miejskim w Gdyni odbyła się przedmeczowa konferencja prasowa przed spotkaniem PKO BP Ekstraklasy: Arka Gdynia – Górnik Zabrze.  

Obok zapowiadanych wcześniej trenera Jacka Zielińskiego oraz Adama Dancha, obecny był właściciel większościowy klubu Dominik Midak. Poinformował on dziennikarzy o zmianie i przedstawił nowego prezesa, którym został Grzegorz Stańczuk.

Nowy prezes Zarządu spółki to były sportowiec, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz Wydziału Zarządzania Szkoły Głównej Handlowej. W ostatnim okresie pracował przez blisko cztery lata w Ekstraklasie S.A., na stanowisku starszego managera ds. sponsoringu i rozwoju biznesu. Był odpowiedzialny za pozyskiwanie partnerów oraz obsługę wszystkich kontraktów z nimi największej ligi sportowej w Polsce. – Jestem przekonany, że Arka Gdynia ma wszystkie atuty, by osiągnąć sukces w Ekstraklasie i w perspektywie najbliższych lat być jednym z najsilniejszych klubów w lidze. Dziękując za kredyt zaufania, przystępuję do działania w nowej roli, z przekonaniem, że pokażemy kibicom lepszą i ambitniej grającą drużynę – powiedział nowy prezes Arki.

Wojciech Pertkiewicz zarządzał klubem przez siedem lat. Było to najlepsze siedem lat w 90-letniej historii klubu. W tym czasie Arka zdobyła mistrzostwo Polski juniorów starszych, wicemistrzostwo juniorów starszych w 2013 roku, awansowała do Ekstraklasy, zdobyła Puchar Polski w 2017 roku, a rok później ponownie zagrała w finale tych rozgrywek, ulegając mistrzowi Polski – Legii Warszawa. Kilka tygodni później po raz drugi z rzędu pokonała jednak warszawski klub w meczu o Superpuchar Polski.

Rada Nadzorcza doceniając te sukcesy wyraziła podziękowanie prezesowi Pertkiewiczowi, jednocześnie jednak uznała, że to on ponosi odpowiedzialność za nietrafione transfery, dobór składu oraz niewłaściwie przygotowanie drużyny do sezonu, którego wynikiem jest obecna sytuacja klubu i jego pozycja w tabeli PKO BP Ekstraklasy.

Dominik Midak przedstawił nowo zakontraktowanego piłkarza Arki Gdynia, którym został Marko Vejinović. Holender grał w Gdyni na zasadzie wypożyczenia w ubiegłym sezonie i w znacznej mierze przyczynił się do obronienia przez żółto-niebieskich ekstraklasowego bytu. Tym razem zakontraktowano go na zasadzie transferu definitywnego na okres trzech lat.

Już w najbliższy piątek Vejinović będzie miał okazję przypomnieć się gdyńskim kibicom podczas meczu z Górnikiem Zabrze.

 

Ziemowit BUJKO,

Foto: autor

 

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *