Do Gdyni powraca Nils Frommhold, zdjęcie powyżej, zawodnik zaliczany do ścisłej światowej czołówki triathlonistów, który zapowiedział, że 11 sierpnia ponownie wystartuje w Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. Niemiecki triathlonista triumfował w Gdyni w 2015 roku, a w ostatniej edycji zajął drugie miejsce. W tym roku ma ponownie powalczyć o najwyższy stopień podium.

Frommhold to piąty zawodnik mistrzostw świata IRONMAN 70.3 z 2014 roku i zwycięzca legendarnych zawodów w Roth. Na swoim koncie ma także 6. miejsce na mistrzostwach świata IRONMAN Kona na Hawajach.

 Bardzo się cieszymy, że Nils po raz kolejny wybrał nasz wyścig. Nils to nie tylko utalentowany sportowiec, ale też niezwykle sympatyczny i pozytywny człowiek. Przez te kilka lat wypracował sobie w Polsce bardzo dobrą markę i zyskał wielu fanów.  Jego obecność z pewnością podniesie temperaturę rywalizacji, może też liczyć na mocne wsparcie ze strony kibiców. Nie od dziś wiadomo, że kibice w Gdyni potrafią stworzyć niesamowitą atmosferę wzdłuż trasy i na mecie zawodów – mówi Michał Drelich, dyrektor zarządzający agencji Sport Evolution, która jest wyłącznym licencjobiorcą marki IRONMAN w Polsce.

Radości ze startu w Enea IRONMAN 70.3 Gdynia nie kryje też Nils Frommhold.

 IRONMAN 70.3 Gdynia to jedne z moich ulubionych zawodów. W Polsce czuję się doskonale, a Gdynia kocha triathlon. Meta na plaży w obecności kilku tysięcy osób na trybunach to zawsze niesamowite emocje. Mogę zapewnić, że na trasie dam z siebie wszystko.

Daniil Sapunov to kolejny zawodnik PRO, który ogłosił, że 11 sierpnia wystartuje w Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. Dla ukraińskiego triathlonisty to powrót do Gdyni po 3 latach przerwy – w 2016 roku był tu drugi. Tym razem jest gotowy do walki o kolejne podium. 

Sapunov jest trzykrotnym uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich (Ateny 2004: 17 miejsce dla Kazachstanu; Pekin 2008: 21 miejsce dla Kazachstanu; Londyn 2012: 42 miejsce dla Ukrainy). Reprezentował również Kazachstan na Igrzyskach Azjatyckich. W ciągu jedenastu lat od 2000 do 2010 roku Sapunov wziął udział w 95 zawodach ITU i aż 56 razy plasował się w top 10, w tym 13 razy wygrywał. Od 2015 roku z powodzeniem startuje w serii IRONMAN.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że Daniil ponownie wybrał nasz wyścig. Jesteśmy przekonani, że wraz z innymi utytułowanymi sportowcami stworzy w Gdyni niesamowity spektakl. Tegoroczna lista sportowców PRO sprawia, że jesteśmy bardzo podekscytowani – mówi dyretor Drelich.

Daniil Sapunov jest trzecim zawodnikiem PRO, który potwierdził udział w tegorocznych zawodach Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. Wcześniej podobną deklarację złożyli już Nils Frommhold (GER) i Helle Frederiksen (DEN), zaliczani do ścisłej światowej czołówki w tej dyscyplinie.

 

Susie Cheetham dołącza do grona zawodników PRO, którzy będą walczyć o zwycięstwo w tegorocznej edycji Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. Utytułowana Brytyjka wielokrotnie stawała na podium zawodów IRONMAN 70.3 na całym świecie, dwukrotnie (2015, 2018) zdobywała 6. miejsce na Mistrzostwa Świata IRONMAN Kona na Hawajach.

– W ubiegłorocznej edycji Enea IRONMAM 70.3 Gdynia wystartowała Daniela Ryf i ustanowiła rekord świata na dystansie IRONMAN 70.3. Poprzeczka powędrowała więc naprawdę wysoko. Od początku naszej przygody z IRONMAN podkreślamy, że naszą ambicją jest, by Gdynia była zaliczana do grona najlepiej organizowanych i najbardziej prestiżowych zawodów triathlonowych na świecie.  To, że zawodnicy z całego świata, a wśród nich największe gwiazdy tej dyscypliny, wybierają Gdynię jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i daję nam siłę do jeszcze bardziej wytężonej pracy. Mogę zapewnić, że nie spoczniemy na laurach i będziemy dążyć, by nasze zawody z roku na rok były jeszcze lepsze – mówi Michał Drelich.

I absolutna „wisienka na torcie” – w gdyńskich zawodach wystartuje Jan Frodeno, mistrz olimpijski i dwukrotny Mistrz Świata IRONMAN Niemiec jest uznawany za największą gwiazdę światowego triathlonu. Wszak to najbardziej utytułowany triathlonista w historii. Na swoim koncie ma zwycięstwa w najważniejszych imprezach na wszystkich dystansach, w tym złoto olimpijskie z Pekinu (2008), dwa tytuły Mistrza Świata IRONMAN (2015 i 2016) oraz dwa zwycięstwa w Mistrzostwach Świata IRONMAN 70.3 (2015, 2018). Jest także rekordzistą świata na pełnym dystansie. W 2016 roku, dystans 3,8 km pływania, 180 km na rowerze i 42,2 km biegu pokonał w czasie 7 godzin 35 minut i 39 sekund.

Sprowadzenie Jana Frodeno do Polski było jednym z naszych marzeń – mówi Michał Drelich,  – Jan to człowiek-instytucja, który ma liczne grono fanów na całym świecie, także w naszym kraju. Myślę, że dla wszystkich sympatyków triathlonu to będzie ekscytujące spotkanie.  Dla nas to potwierdzenie, że Enea IRONMAN 70.3 Gdynia jest dziś zaliczana do grona najlepszych i najbardziej prestiżowych imprez triathlonowych na świecie. W Gdyni gościliśmy już tak wybitnych sportowców jak Andreas Raelert, Mirinda Carfrae, Timothy O’Donnell, a także niezrównaną Danielę Ryf, która ustanowiła w Polsce najlepszy wynik zawodów IRONMAN 70.3 w historii. Teraz do tego grona dołącza Jan Frodeno.

Ekscytacji związanej z udziałem w Enea IRONMAN 70.3 Gdynia nie kryje też sam zawodnik.

Słyszałem wiele dobrego o zawodach w Gdyni i atmosferze wielkiego sportowego święta, jaką tworzą polscy kibice. Nie mogę się już doczekać przyjazdu do Polski, startu w wyścigu i spotkania z polską rodziną triathlonową – mówi.

Enea IRONMAN 70.3 Gdynia to jedna z największych imprez triathlonowych w Europie, od kilku lat przyciągająca nie tylko 4 tysiące amatorów triathlonu, ale też znane osobistości ze świata polskiego showbusinessu oraz najlepszych triathlonistów na świecie. Pływanie w Zatoce Gdańskiej, malownicza i wymagająca trasa kolarska po Kaszubach, a także niezwykle głośny doping kibiców na poprowadzonej w centrum miasta trasie biegowej, to kluczowe wyróżniki imprezy. Jeśli dodamy do tego spektakularną metę, zlokalizowaną na gdyńskiej plaży, nie sposób dziwić się, że gdyńska „połówka” przyciąga zawodników z całego świata.

 

 

———————————————-

Źródło i foto: ironmangdynia.pl

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *