Zawody agility o Puchar Bursztynowego Psa 

Agility w tłumaczeniu to zwinność i sprawność. Każdy trening dla psa to wspólne z przewodnikiem wyzwania fizyczne. Nim ruszymy na podbój agility wskazane jest zrobienie psu badań profilaktycznych (chorób serca czy dysplazji). Z myślą o efektywnych, bezpiecznych i satysfakcjonujących treningach dbamy o solidne podstawy nauki, które budują pewność siebie oraz samodzielność psa.

Widowiskowy, dynamiczny i jak każdy sport uprawiany w partnerowaniu z psem –inspirujący w swej alternatywie aktywnego spędzania czasu ze swoim psem. Pokazy, zawody to miejsca, gdzie można kibicować zmaganiom agilitowym. Niepowtarzalność konkurencji , gdzie tandem: pies i przewodnik pokonuje we wspólnym biegu rząd przeszkód, daje niespotykane w innych psich sportach, doznania dla kibiców.

Tu najmniejsze sukcesy są największym zwycięstwem, bo świadczą o pokorze w stosunku do natury, której częścią jest pies. Treningi, codzienne ćwiczenia, seminaria, obozy ….to wydarzenia które zapełniają kalendarz zawodniczy i które są wielomiesięczną drogą do satysfakcji z udanych biegów na zawodach. Doświadczenia zbierane często latami uczą w tym sporcie pokory i szacunku dla psa. Wzajemne zaufanie, które buduje para: pies i zawodnik jest widoczną radością z rywalizacji sportowych podczas biegów (prób) na parkurze.

Pies ma agility w krwi i kościach. Rodzi się by podążać i zdobywać, by po prostu być całym sobą oddanym człowiekowi . Agility to alternatywa aktywności , którą psy kochają , bo zgodna jest z ich naturalnymi popędami. To sport, który pozwala też spełnić się człowiekowi w szlachetnym przewodnictwie i satysfakcji zjednoczenia z psem w konkurencjach agilitowych.

Aby dowiedzieć się więcej można odwiedzić społeczność agility na www.agilityinfo.fora.pl. Zajrzeć można także do kalendarza i regulaminów zawodów http://www.zkwp-szkolenie.pl, pokazów, spotkań. Może w najbliższej okolicy na żywo będzie możliwość doświadczyć emocji kibicowania. Wszystko co, we wspólnej pasji ,może sprawić przyjemność psu jest warte zachodu. Zapraszamy!!!

Zawody o Puchar Bursztynowego Psa organizuje Polski Związek Kynologiczny, Oddział w Gdyni i Klub Na Fali. Patronat honorowy objął prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, a redakcja „Sportowej Gdyni” jest po raz drugi partnerem medialnym tych zawodów.

Zapraszamy!!!

By kkorpas

3 thoughts on “Zawody o Puchar Bursztynowego Psa w lipcu w Kolibkach!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *