Red Bull Konkurs Lotów

Red Bull Flugtag w Polsce nosi nazwę Red Bull Konkurs Lotów. To zawody dla uzdolnionych konstruktorów i śmiałych pilotów. Ekipy projektują, budują i szybują w siną dal własnoręcznie wykonanymi maszynami latającymi… lub, do czego dochodzi znacznie częściej, zaliczają spektakularne lądowania na wodzie. Zespoły oceniane są za: długość lotu, kreatywność konstrukcji oraz wrażenie artystyczne. To zainspirowało uczestników poprzednich edycji do zbudowania latających naleśników, domów, a nawet szybującego Snoopiego! Od pierwszych zawodów Red Bull Flugtag, w Wiedniu w 1992 roku, na całym świecie odbyło się już ponad 100 edycji Konkursu, a każda z nich przyciąga ok. 300 tysięcy widzów.

Red Bull Konkurs Lotów to zmagania domorosłych lotników, którzy na własnoręcznie zbudowanych machinach latających skaczą z 6 m rampy do wody. Wygrywa załoga, która uzyska najlepsze noty od sędziów.

W tym roku do konkursu zgłosiło się ponad 1500 drużyn z całej Polski, z których sędziowie i kibice wyłonili w sumie 40 szczęśliwców.

Ogólnopolski finał Red Bull Konkurs Lotów odbędzie się 4 sierpnia 2019, a w jury zasiądą m.in., Adam Małysz, Łukasz Czepiela, Natalia Nykiel, Filip Chajzer, Tomasz Rożek, Alan Andersz. Zawody rozegrane zostaną na specjalnej rampie przy Skwerze Kościuszki.

 

HARMONOGRAM

Sobota (3 sierpnia, 18:00-22:00) plaża miejska

Na Plaży Miejskiej w Gdyni stanie mobilna scena Red Bull Music, na której wystąpią: Natalia Nykiel i zespół The Dumplings.
Ich występy przedzieli pokaz lotniczy nad zatoką. Swoje akrobacje zaprezentuje Łukasz Czepiela w samolocie Zivko Edge 540 i ekipa statków powietrznych The Flying Bulls(śmigłowiec akrobacyjny Bolkow 105 oraz legendarne samoloty z okresu II wojny światowej: F4U Corsair, B-25 Mitchell, P-38 Lightning, T-28 Trojan). Łącznie będzie to 6 unikatowych jednostek, w godzinnym pokazie na niebie.

Niedziela (4 sierpnia, 12:00-17:30) Skwer Kościuszki

11:45 – pokazy lotnicze

12:00 – start Red Bull Konkurs Lotów 2019

17:30 – przewidywane zakończenie imprezy

Co godzinę na niebie można spodziewać się kolejnych pokazów lotniczych, przedzielających kolejne etapy rywalizacji konkursowej.

 

Wstęp wolny

Zapraszamy!!!

By kkorpas

6 thoughts on “Ci wspaniali lotnicy na swoich latających machinach!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *