To Kacper Woryna. Długo leży i się nie rusza. Na tor po raz drugi tego dnia wjeżdża karetka. Zawodnik ROW-u dochodzi do siebie i nie korzystając z karetki zjeżdża do boksu. Lekarz po oględzinach dopuszcza go do dalszych biegów. Bieg nr 13 zostaje powtórzony w pełnym składzie. Start wygrywają gdańszczanie, ale na torze Woryna jest niesamowity. Wyprzedza najpierw Kacpra Gomólskiego, a po chwili prowadzącego Mikkela Becha i zdobywa dla swojej drużyny trzy punkty, co sprawia, że już przed biegami nominowanymi tego meczu nie przegra. Ten bieg tak naprawdę pokazał, jaka różnica dzieliła dziś żużlowców Zdunek Wybrzeża i ROW-u Rybnik.

Gdańszczanie byli dziś zdecydowanie słabsi od rywali i zasłużenie przegrali 40:50. Porażka mocno skomplikowała ich szanse na udział w fazie play-off. Zawodnicy Mirosława Berlińskiego muszą teraz szukać punktów na wyjazdach. Żużlowcy z Rybnika praktycznie udział w tej fazie już sobie zapewnili.

Bieg po biegu:

1. Bech, Batchelor, Chmiel, Nilsson (w) – 3:3

Upadek Kima Nilssona i Sergieja Łogaczowa. Możemy mówić o dużym pechu, ponieważ na prowadzeniu znajdował się Bech. Dwaj żużlowcy walczyli o drugie miejsce. Szwed miał problemy sprzętowe i został wykluczony z powtórki. Żużlowiec Zdunek Wybrzeża wstał o własnych siłach, a do rybniczanina wyjechała karetka. Rosjanin został zabrany na noszach do karetki i przewieziono go do szpitala. Trafił na OIOM. Jest podejrzenie kontuzji kręgosłupa. Łogaczowa w powtórce zastąpił Robert Chmiel. Start wygrał Troy Batchelor, ale szybko ładnym atakiem wyprzedził go Bech. Kapitan gospodarzy nie oddał zwycięstwa do mety i uratował biegowy remis. Chmiel nie liczył się w stawce. Zaczęło się zatem nieźle.

2. Chmiel, Zieliński, Żupiński, Tudzież (u) – 3:3 (6:6)

Chmiel wygrał start i bez problemów dojechał do mety na pierwszym miejscu. Karol Żupiński popełnił błąd na pierwszym łuku i spadł na koniec stawki. Mateusz Tudzież zanotował upadek na ostatnim wirażu przy podwójnym prowadzeniu rybniczan. Szczęśliwy remis Zdunek Wybrzeża. Miejscowi juniorzy w ogóle nie nawiązali walki z zawodnikami gości.

3. Szczepaniak, Gomólski, Sundstroem, Pieszczek – 2:4 (8:10)

Atomowy start Krystiana Pieszczka. Gdańszczanin jechał pierwszy, ale już na pierwszym okrążeniu podniosło mu motocykl i spadł na ostatnie miejsce. Gomólski ścigał prowadzącego Mateusza Szczepaniaka, ale ataki popularnego „Gingera” okazały się nieskuteczne.

4. Woryna, Thorssell, Zieliński, Tudzież – 3:3 (11:13)

Pewne zwycięstwo Woryny. Rybniczanin wygrał start i pokazał, że jest bardzo szybki na dystansie. Ważne „oczko” do mety dowiózł Denis Zieliński. Junior wypożyczony z MRGARDEN GKM-u Grudziądz okazał się lepszy od Tudzieża. Pierwsza seria zakończona. Przegrywamy 11:13.

5. Gomólski, Batchelor, Pieszczek, Tudzież – 4:2 (15:15)

Kontuzjowanego Łogaczowa zastąpił Tudzież. Gomólski wygrał walkę na pierwszym łuku z Batchelorem i nie miał problemów z odniesieniem zwycięstwa. Pieszczek znowu popełnił kilka błędów i minął metę na trzeciej lokacie. Zawodnicy z Gdańska odrabiają dwa „oczka” i w meczu mamy remis.

6. Sundstroem, Szczepaniak, Thorssell, Żupiński – 1:5 (16:20)

Przyjezdni wygrali start i dojechali do mety na podwójnym prowadzeniu. Jakobowi Thorssellowi brakuje prędkości. Zdunek Wybrzeże przegrywa podwójnie bieg szósty i ma już cztery „oczka” straty do ekipy z Rybnika.

7. Woryna, Nilsson, Chmiel, Bech – 2:4 (18:24)

Drugie zwycięstwo Woryny. Lider gości wygrał start i nie oddał trzech punktów do samej mety. Ładna walka pomiędzy pozostałymi zawodnikami. Chmiel odparł ataki Becha i dołożył do dorobku PGG ROW-u jedno „oczko”. Młodzieżowiec miał jeszcze chrapkę na wyprzedzenie Nilssona, ale Szwed nie dał się minąć. Druga seria także na korzyść przyjezdnych.

8. Batchelor, Thorssell, Chmiel, Zieliński – 2:4 (20:28)

Chmiel zastąpił Łogaczowa. Thorssell miał lepszy moment startowy, ale ładnym atakiem po szerokiej zaskoczył go Batchelor. Szwed chciał się zbliżyć do prowadzącego „Kangura”, ale wszystkie próby okazały się bezskuteczne. Pojedynek juniorów wygrał Chmiel. Zieliński daleko za rywalami. PGG ROW Rybnik ucieka na odległość ośmiu punktów.

9. Sundstroem, Szczepaniak, Bech, Nilsson – 1:5 (21:33)

Żużlowcy z Rybnika wygrali start i odnieśli podwójne zwycięstwo. Bech szybko wziął się do pracy i próbował przedostać się chociaż na drugie miejsce, ale Szczepaniak pewnie odpierał wszystkie ataki kapitana Zdunek Wybrzeża. Duńczyk w końcu popełnił błąd i stracił dystans do gości.

10. Pieszczek, Woryna, Gomólski, Tudzież – 4:2 (25:35)

Kolejne atomowe wyjście spod taśmy Pieszczka. Na pierwszym łuku dołączył do niego Gomólski, który ładnie przyciął do krawężnika i zaskoczył Worynę. Rybniczanin zdołał jednak przedzielić parę Zdunek Wybrzeża. Pieszczek w drugiej części wyścigu musiał odpierać ataki Woryny. Udało się. Strata została zmniejszona do dziesięciu punktów.

11. Szczepaniak, Nilsson, Thorssell, Tudzież – 3:3 (28:38)

Tudzież zastąpił Łogaczowa. Nilsson najlepszy na starcie, ale na pierwszym łuku minął go Szczepaniak. Krajowy senior PGG ROW-u nie znalazł jeszcze pogromcy. Remis oddala gdańszczan od zwycięstwa w tym meczu, nadal tracą dziesięć punktów.

12. Batchelor, Pieszczek, Chmiel, Żupiński – 2:4 (30:42)

Gdańsk nie wygra tego spotkania. Kolejne indywidualne zwycięstwo reprezentanta gości. Batchelor odniósł pewny triumf. Żupiński jechał na trzeciej pozycji, ale na początku ostatniego okrążenia wyprzedził go Chmiel. Zdunek Wybrzeże potrzebuje trzech podwójnych zwycięstw, aby doprowadzić do remisu.

13. Woryna, Bech, Gomólski, Sundstroem – 3:3 (33:45)

Groźnie wyglądający upadek Woryny na pierwszym łuku. Zdarzenie opisane na wstępie. W powtórce Gomólski wygrał start. Szybko dołączył do niego Bech, ale Woryna przedzielił gdańszczan już na wejściu w drugie okrążenie. Rybniczanin na dystansie uporał się jeszcze z gdańskim kapitanem. Zdunek Wybrzeże przegrywa mecz, trzy punkty jadą do Rybnika.

14. Pieszczek, Szczepaniak, Sundstroem, Thorssell – 3:3 (36:48)

Takiego Krystiana Pieszczka oczekiwaliśmy od początku. Lepiej ze startu przyjezdni, ale gdańszczanin szybko przedostał się na prowadzenie. Wychowanek miejscowego klubu pokazał kawałek dobrego żużla i pokonał Szczepaniaka. Thorssell nie nawiązał rywalizacji.

15. Gomólski, Batchelor, Bech, Woryna (w/2min) – 4:2 (40:50)

Woryna nie pojawił się na torze i został wykluczony za przekroczenie dwóch minut. Pewna wygrana Gomólskiego. Bieg bez większej historii. Podopieczni trenera Berlińskiego przegrywają mecz 10 punktami, sami sobie komplikując kwestię awansu do pierwszej czwórki. Motocykle rywali były dziś za szybkie. Miejscowym nie udało się wygrać podwójnie ani jednej gonitwy (!). Odnieśli zaledwie trzy zwycięstwa zespołowe, przegrywając aż sześć biegów, w tym dwa podwójnie.

Galeria zdjęć z meczu, Foto: Piotr Sukiennicki

{gallery}articles/2019/0609{/gallery}

 

Zdunek Wybrzeże Gdańsk – PGG ROW Rybnik 40:50

Składy: 

Zdunek Wybrzeże Gdańsk: 40

9. Mikkel Bech – 7 (3,0,1,2,1)
10. Kim Nilsson – 4 (w,2,0,2)
11. Krystian Pieszczek – 9 (0,1,3,2,3)
12. Kacper Gomólski – 10+1 (2,3,1,1*,3)
13. Jacob Thorssell – 6+1 (2,1,2,1*,0)
14. Karol Żupiński – 1 (1,0,0)
15. Denis Zieliński – 3+1 (2,1*,0)

 

PGG ROW Rybnik: 50

1. Troy Batchelor – 12 (2,2,3,3,2)
2. Siergiej Łogaczow – 0 (-,-,-,-)
3. Mateusz Szczepaniak – 12+2 (3,2*,2*,3,2)
4. Linus Sundstroem – 8+1 (1,3,3,0,1*)
5. Kacper Woryna – 11 (3,3,2,3,w)
6. Robert Chmiel – 7 (1,3,1,1,1)
7. Mateusz Tudzież – 0 (u,0,0,0,0)

Ze Stadionu Żużlowego w Gdańsku: Ziemowit BUJKO

Źródło statystyk: wybrzezegdansk.pl, tekst: Redakcja

Foto: Piotr Sukiennicki

By kkorpas

76 thoughts on “Rekiny za szybkie dla gdańszczan!!!”
  1. Hi, just required you to know I he added your site to my Google bookmarks due to your layout. But seriously, I believe your internet site has 1 in the freshest theme I??ve came across.国产线播放免费人成视频播放

  2. Hi, just required you to know I he added your site to my Google bookmarks due to your layout. But seriously, I believe your internet site has 1 in the freshest theme I??ve came across.Seo Paketi Skype: By_uMuT@KRaLBenim.Com -_- live:by_umut

  3. Hi, just required you to know I he added your site to my Google bookmarks due to your layout. But seriously, I believe your internet site has 1 in the freshest theme I??ve came across.Seo Paketi Skype: By_uMuT@KRaLBenim.Com -_- live:by_umut

  4. Hi, just required you to know I he added your site to my Google bookmarks due to your layout. But seriously, I believe your internet site has 1 in the freshest theme I??ve came across.Seo Paketi Skype: By_uMuT@KRaLBenim.Com -_- live:by_umut

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *