Zawodnicy Jacka Magiery rozegrali bodaj swój najlepszy mecz na tym turnieju. Grali z faworyzowanymi Włochami jak równy z równym. W pierwszej połowie stworzyli kilka ciekawych sytuacji, z których mogły paść bramki. Włosi ograniczali się raczej do obrony, ale to oni schodzili do szatni w weselszych nastrojach.

Bramka padła w niecodziennych okolicznościach. Podczas wykonywania przez piłkarzy z Italii rzutu wolnego piłka odbita przez Włocha trafiła przypadkowo rękę Dominika Steczyka i sędzia Jesus Gil Manzano bez żadnych wątpliwości wskazał na „wapno”. Polacy też nie protestowali. Do piłki podszedł kapitan „Gli Azzurini” Andrea Pinamonti. Radosław Majecki rzucił się w prawy róg bramki, a zawodnik Frosinone Calcio bezczelną „panenką” zdobył prowadzenie dla swojej ekipy. Była to 38 minuta meczu.

Po przerwie reprezentanci Polski próbowali wyrównać, ale obrona włoska stanowiła silny monolit. A jednak w 51 minucie udało się Marcelowi Zylli przedrzeć przez włoskie zasieki i znaleźć sam na sam przed Alessandro Plizzarim. Bramkarz AC Milan odważnie wyszedł skracając kąt, a pomocnik Bayernu Monachium uderzył z całej siły, trafiając go piłką w nogi. To była najlepsza okazja do wyrównania. Później polscy piłkarze przeprowadzili jeszcze kilka akcji, piękne strzały oddawał m.in. Michał Skóraś. Gwoli sprawiedliwości należy zauważyć, że Włosi także mieli okazje do podwyższenia wyniku. Najlepszą zmarnował Pinamonti, gdy próbował drugi raz zaskoczyć Majeckiego podcinką. W doliczonym czasie gry w znakomitej sytuacji znalazł się Steczyk, ale znów górą był włoski golkiper.

Po dobrej grze marzenia polskich piłkarzy i kibiców utonęły w Bałtyku. Włosi zagrają w ćwierćfinale i 7 czerwca wystąpią na stadionie w Tychach, gdzie ich rywalem będzie ktoś z pary: Argentyna – Mali, a jeśli wygrają powrócą do Gdyni na półfinał.

Skrót meczu:

{youtube}or3OLAAf5OQ{/youtube}

 

Galeria zdjęć z meczu, Foto: fifa.com

 

Włochy – Polska 1:0 (1:0)

 

1:0 Pinamonti 38′ k.

 

Włochy: Plizzari – Tripaldelli, Ranieri, Bellanova, Del Prato, Pellegrini, Gabbia, Frattesi, Esposito (89′ Alberico), Pinamonti, Scamacca (69′ Capone).

Trener: Paolo Nicolato.

 

Polska: Majecki – Szota (83′ Benedyczak), Walukiewicz, Bednarczyk, Sobociński, Makowski (59′ Kopacz), Slisz, Skóraś, Stanilewicz (76′ Puchacz), Zylla, Steczyk.

Trener: Jacek Magiera.

 

Żółta kartka: Tripaldelli, Esposito, Alberico (Włochy) – Stanilewicz (Polska)

 

Sędzia: Jesus Gil Manzano (Hiszpania)

 

Widzów: 10232

 

 

Ze Stadionu Miejskiego: Ziemowit BUJKO,

Foto: fifa.com

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *