Był to zatem mecz o pierwsze miejsce w grupie, przy czym Afrykańczycy, by je zająć musieli to spotkanie wygrać.

Ku ich niezadowoleniu jednak już w 12. minucie wynik dla Francji otworzył Michael Cuisance. Pomocnik Borussii Monchengladbach posłał lewą piłkę obok nurkującego Youssoufa Koity. Dwie minuty później Sekou Koita z Mali po ładnej akcji swojego zespołu odpowiedział uderzeniem lewą nogą i na tablicy pojawił się remis.

Druga połowa była wyrównana, dopóki ręka w polu karnym Abdoulaye Diaby nie dała Francuzom rzutu karnego. Do piłki podszedł Moussa Diaby i skutecznym strzałem w 65 minucie przywrócił swojej ekipie prowadzenie.

Mistrzowie Afryki próbowali znów odpowiedzieć, ale obrona francuska grała bardzo uważnie i nie pozwalała rywalom na zbyt wiele. Natomiast kontry trójkolorowych były coraz groźniejsze. W 87 minucie na 3:1 podwyższył wprowadzony trzy minuty wcześniej Amine Gouiri i zawodnicy Bernarda Diomede’a byli już pewni zwycięstwa. Niczego już nie zmieniło trafienie w ostatniej minucie doliczonego czasu gry rezerwowego w drużynie Mali Ousmane Diakite.

Reprezentacja Francji zakończyła rozgrywki grupowe z kompletem trzech zwycięstw i pokazała, że jest jednym z poważniejszych pretendentów w walce o mistrzostwo świata. W meczu o ćwierćfinał zmierzy się w Bydgoszczy z drużyną USA. Malijczycy zagrają w Bielsku-Białej ze zwycięzcą grupy F, najprawdopodobniej będzie to Argentyna.