Pierwsze spotkanie 7. kolejki LFA1 to jedno z najbardziej jednostronnych spotkań tego sezonu. Seahawks Gdynia, w ekipie których debiutował nowy rozgrywający Jason Smith zdobywanie punktów rozpoczęli błyskawicznie. Już w swojej pierwszej serii ofensywnej zameldowali się w polu punktowym rywali. Niemalże cała akcja rozegrana została dołem, biegi m.in. nowego amerykańskiego nabytku zbliżyły Seahawks do endzone. Serię wykończył Arkadiusz Cieślok, czyli nominalny defensywny liniowy ekipy z Gdyni, który w tym sezonie już kilkukrotnie błyszczał jako biegacz. Udanie podwyższył kopnięciem Jakub Mazan i Jastrzębie prowadziły 7:0. Rhinos chwilę później byli bliscy zdobyczy punktowej. Dzięki świetnemu biegowi Dominika Buczka, znaleźli się w zasięgu field goala. Próba została jednak zblokowana, piłkę przejął Kacper Rokiciński i przebiegł 80 jardów, aż do endzone rywali. Ponownie bezbłędny Mazan i mieliśmy 14:0 dla gości.

Jason Smith w swoim debiucie pokazał reszcie stawki na co go stać. Na początku drugiej kwarty, gdynianie znaleźli się na 50. jardzie. Smith pokonał tę odległość solowym biegiem, zatrzymując się dopiero w polu punktowym. Jeszcze jedno celne kopnięcie i było 0:21. Kolejne dwa przyłożenia to dzieła nieoficjalnego MVP tego spotkania, Jakuba Mazana. Najpierw 33-jardowa akcja podaniowa, a potem 36-jardowa. Po tej drugiej drużyna przyjezdnych zdecydowała się na podwyższenie za dwa punkty i ponownie piłkę złapał w endzone Mazan. Te dwie serie zakończyły pierwszą połowę wynikiem 36:0 na korzyść przyjezdnych z Gdyni.

Po tym jak Rhinos stracili swojego podstawowego skrzydłowego Bartosza Szymańskiego z powodu kontuzji w pierwszej kwarcie, ich gra stała się przewidywalna do bólu. Zdecydowaną większość akcji przeprowadzali dołem, co doprowadziło do tego, że linia defensywna Seahawks dokładnie wiedziała czego się spodziewać. 3-krotni mistrzowie Polski w tym spotkaniu grali na zmianę górą i dołem. Większość serii kończyły jednak przyłożenia podaniowe. Tak było w przypadku kolejnych punktów, które po 10-jardowej akcji zdobył Michał Jarocki. Potem dla odmiany rushing touchdown zaliczył kolejny nominalny defensywny liniowy Seahawks, Arkadiusz Sobierski, co sprawiło, że na tablicy widniał wynik 0:50.

Do 2 touchdown passów Jakub Mazan dodał przyłożenie po 50-jardowej akcji powrotnej. Chociaż początkowo miał problem, żeby złapać piłkę wykopaną przez Rhinos, to gdy już ją opanował, pomknął niczym gazela w stronę endzone unikając tackli Nosorożców. Za dwa punkty podwyższył Adam Górczyński. Kolejna seria to ostatnie już przyłożenie Mazana w tym meczu, a wszystko rozpoczął Dawid Magrean, który popisał się interception, wprowadzając atak gdynian ma plac gry. Mazan najpierw popisał się 30-jardową akcją, która znacznie przybliżyła gości do pola punktowego rywali, a potem zanotował touchdown po 20-jardowej akcji. Smith i Mazan mimo krótkiej znajomości rozumieli się tego dnia doskonale i w znacznej mierze to dzięki ich świetnej dyspozycji na dwie minuty przed końcem Jastrzębie prowadziły aż 66:0. Dla Seahawks było to jednak mało. Podeszli do tego spotkania skupieni i pazerni. Wykonali krótkie kopnięcie, tak aby móc jeszcze przejąć piłkę. I kiedy tylko przeleciała ona 10 jardów, dopadł do niej nie kto inny jak Mazan. Na 5 sekund przed końcem rezerwowy quarterback – Mateusz Kroć posłał 25-jardowe podanie do Jarockiego, a ten przyłożeniem ustalił wynik spotkania na 72:0 dla trzykrotnych mistrzów Polski, którzy co najmniej na tydzień wskoczyli na fotel lidera grupy północnej LFA1.

Widać było, że Seahawks chcieli się zrehabilitować po zeszłotygodniowej porażce z Panterami i wcześniejszym potknięciu z Lowlanders, co ewidentnie im się udało. Teraz czeka ich tydzień przerwy, a już 26 maja podejmą na swoim stadionie ekipę Kraków Kings. Rhinos zostały trzy mecze w walce o utrzymanie w LFA1. Pierwszy z nich za tydzień w niedzielę, kiedy to ponownie w roli gospodarza, zmierzą się z drużyną Towers Opole.

 

Przebieg meczu:

{youtube}h0HfOuDKWBg{/youtube}

 

Rhinos Wyszków – Seahawks Gdynia 0:72 (0:14, 0:22, 0:22, 0:14)

 

 

——————————–

Źródło: Biuro Prasowe LFA, tekst Michał Pracuk

 

 

By kkorpas

13 thoughts on “Nosorożce bez szans z Jastrzębiami!”
  1. What makes Sumatra Slim Belly Tonic even more unique is its inspiration from the beautiful Indonesian island of Sumatra. This supplement incorporates ingredients that are indigenous to this stunning island, including the exotic blue spirulina. How amazing is that? By harnessing the power of these rare and natural ingredients, Sumatra Slim Belly Tonic provides you with a weight loss solution that is both effective and enchanting.

  2. Puravive doesn’t just help you lose weight; it also boosts your metabolism, turning your body into a fat-burning machine. This means you not only lose weight but also feel more energetic and lively.

  3. Sugar Defender transcends symptom-focused interventions, delving into the root causes of glucose imbalance. It stands as a dynamic formula that seamlessly aligns with the body’s intrinsic mechanisms, presenting a distinctive and holistic approach to enhancing overall well-being. Beyond a mere supplement, Sugar Defender emerges as a strategic ally in the pursuit of balanced health.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *