Początek spotkania był wyrównany, a po trójce Sebastiana Kowalczyka to gospodarze byli na minimalnym prowadzeniu. Później jednak siedem punktów z rzędu zdobył Marcus Ginyard, a po wsadzie Roberta Upshawa Arka była lepsza – 19:11. Kowalczyk zmniejszał jeszcze trochę różnicę, ale po 10 minutach to gdynianie mieli sześć punktów przewagi.

W kolejnej kwarcie Legia nie tylko odrobiła straty, ale po trójce Rusłana Patiejewa wróciła na prowadzenie! Co więcej – bardzo długo potrafiła je utrzymywać. W obronie walczył Mariusz Konopatzki, a akcje kończył Filip Matczak. Dzięki jego trójce w ostatniej sekundzie po pierwszej połowie to ekipa trenera Tane Spaseva wygrywała 47:36.

Trzecią kwartę drużyna z Warszawy rozpoczęła od serii 7:0 i jeszcze bardziej powiększała swoje prowadzenie! Po trafieniu Matczaka wzrosło ono nawet do 18 punktów. Straty zmniejszał Josh Bostic, ale trójkami odpowiadał na to Jakub Karolak. Zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza nie potrafił jednak wystarczająco zbliżyć się do rywali. Po 30 minutach było 74:57.

W czwartej kwarcie limit fauli przekroczyli Kowalczyk i Michał Kołodziej, a to oznaczało kłopoty dla warszawskiego zespołu. Arka zanotowała serię 14:0 i po kolejnych akcjach Krzysztofa Szubargi i Bostica zbliżyła się na zaledwie cztery punkty! To oznaczało emocje w końcówce. Bardzo szybko odpowiadali Matczak i Karolak, co ponownie dawało więcej spokoju gospodarzom. Niesamowite trójki trafiał jeszcze James Florence, ale to nie wystarczyło. Ostatecznie Legia sprawiła niespodziankę, wygrała 97:91 i przegrywa tylko 1:2 w ćwierćfinale play-off Energa Basket Ligi.

Najlepszym graczem gospodarzy był Jakub Karolak z 26 punktami i 2 asystami. Josh Bostic zanotował dla gości 29 punktów, 6 zbiórek i 4 asysty. Czwarty mecz już w czwartek, 9 maja.

Galeria zdjęć z meczu I  Foto. Marcin Bodziachowski

Galeria zdjęć z meczu II  Foto. Paweł Kołakowski 

 

Legia Warszawa – Arka Gdynia 97:91 (18:24, 29:12, 27:21, 23:34)

 

Legia: Karolak 26, Matczak 22, Kowalczyk 15, Patiejew 14, Pinder 7, Kołodziej 6, Konopatzki 4, Linowski 2, Bilbao 1, Nowerski 0.

Trener: Tane Spasev

 

Arka: Bostic 29, Florence 18, Upshaw 11, Ginyard 10, Szubarga 10, Ponitka 4, Łapeta 4, Wyka 3, Garbacz 2, Dulkys 0.

Trener: Przemysław Frasunkiewicz

 

Sędziowie: J. Zamojski, R. Putyra, T. Tomaszewski

 

 

———————————

Źródło; plk.pl

By kkorpas

4 thoughts on “Będzie czwarty mecz! Niespodziewane zwycięstwo Legii!”
  1. … [Trackback]

    […] Find More Information here to that Topic: sportowagdynia.eu/index.php/2019/05/07/bedzie-czwarty-mecz-niespodziewane-zwyciestwo-legii/ […]

  2. … [Trackback]

    […] Read More on that Topic: sportowagdynia.eu/index.php/2019/05/07/bedzie-czwarty-mecz-niespodziewane-zwyciestwo-legii/ […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *