(Który to już raz?) James Florence poprowadził Arkę Gdynia do zwycięstwa nad Polskim Cukrem, które zapewniło ekipie Przemysława Frasunkiewicza zwycięstwo w sezonie zasadniczym Energa Basket Ligi.

Początek spotkania jednak optymistyczny nie był. Torunianie na początku spotkania sporo grali pod kosz, i po akcjach Roba Lowery prowadzili już 9:1. Pierwszy rzut z gry Arka trafiła dopiero po blisko czterech minutach gry. Dzięki trójkom Karola Gruszeckiego i Krzysztofa Sulimy przewaga gości w pewnym momencie wzrosła aż do 15 punktów! A miejscowi? Za bardzo chcieli i jak to zwykle w takich chwilach bywa – niewiele z tego wychodziło. Po 10 minutach było ostatecznie 27:14 dla zespołu trenera Dejana Mihevca.

W drugiej kwarcie sytuację gdynian poprawiał Marcus Ginyard, a po trójce Jamesa Florence’a – jedynej trafionej przed przerwą udało im się zmniejszyć straty do siedmiu punktów. Polski Cukier kontrolował jednak sytuację, dobrze rotując składem, licząc przede wszystkim na trafienia Damiana Kuliga. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 43:34.

Choć pierwsze punkty po przerwie zdobyli znów goście, zespół trenera Frasunkiewicza się nie położył i odpowiedział serią 8:0, szybko zmniejszając straty. Po późniejszej trójce Dariusza Wyki gospodarze przegrywali zaledwie punktem! Spotkanie zdecydowanie się wyrównało, a po chwili akcja 2+1 Josha Bostica dała gospodarzom pierwsze w tym starciu prowadzenie. Kolejne trafienie Wyki ustawiło wynik meczu po 30 minutach na 65:58. Oznaczało to, że w minionych właśnie 10 minutach Arka odrobiła aż 18 punktów do rywali.

Następną kwartę gdynianie znowu rozpoczęli serią – tym razem 7:0 i niesieni dopingiem ponad półtoratysięcznej publiczności całkowicie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Rzut z dystansu Bostica sprawił, że ich prowadzenie wzrosło aż do 20 punktów! Torunianie już na to nie odpowiedzieli, a Arka zwyciężyła aż 88:72.

Najlepszym graczem gospodarzy był James Florence z 18 punktami i 4 asystami. Świetny występ Marcus Ginyard okrasił 16 oczkami i sześcioma zbiórkami, a Josh Bostic 14 punktów dopełnił pięcioma asystami. W ekipie gości wyróżniał się Krzysztof Sulima z 17 punktami. Damian Kulig uzbierał o punkt mniej i dołożył 8 zbiórek, a Rob Lowery zaliczył double-double: 14 punktów i 10 asyst.