Po pierwszej połowie gdynianie prowadzili różnicą 7 bramek, ale po przerwie gospodarze odrobili straty. Wydawało się, że skończy się, jak w wielu poprzednich spotkaniach, tymczasem od stanu 22:22 trafiali już tylko przyjezdni.

Wynik spotkania otworzył Krystian Bondzior, ale kolejne minuty to mocne uderzenie gdynian. Przed upływem dziesiątej minuty czas dla swojej drużyny wziął Bartłomiej Jaszka. Zagłębie źle weszło w mecz i przegrywało 3:6. Kolejne trzy trafienia zaliczyli jednak zawodnicy Arki i zrobiło się dla gospodarzy jeszcze mniej kolorowo. Gdynianie grali jak z nut, zdobywając kolejne bramki. Szok w Lubinie i kolejny czas dla Zagłębia miał miejsce już w 17. minucie, przy stanie 4:12! Przed przerwą niewiele się zmieniło i mieliśmy zaskakujący wynik 9:16.

W drugiej połowie miedziowi zaczęli walkę o odrabianie strat. Dwie szybkie bramki autorstwa Stanisława Gębali i Marcela Sroczyka wlała w serca Zagłębia nadzieje. Kwadrans przed końcem było już tylko 16:18, a trzeba przyznać, że po przerwie widzieliśmy zupełnie inną drużynę gospodarzy, walczącą i wierzącą w końcowy sukces. Straty podopieczni Bartłomieja Jaszki i Jarosława Hipnera odrobili szybko, po w 47. minucie był już remis po 18. Później byliśmy świadkami gry bramka za bramkę. Lubinianie mieli szansę na przełamanie i wyjście na prowadzenie, jednak brakowało dokładności i skuteczności. Pięć minut przed końcem na tablicy wyników widniał remis, co zapowiadało emocje w decydującej fazie meczu. Goście zdobyli bardzo ważne dwie bramki i w 58. minucie było 22:24. Nadzieje lubinian rozwiał Krzysztof Jasowicz, który wyprowadził swoją drużynę na 3-bramkowe prowadzenie.

Galeria zdjęć z meczu, Foto: zaglebie.lubin.pl

 

MKS Zagłębie Lubin – Arka Gdynia 22:26 (9:16)

 

Zagłębie: Skrzyniarz, Małecki – Borowczyk , Bondzior 6, Kużdeba , Mrozowicz , Pawlaczyk , Gębala 3, Sroczyk 6, Pietruszko , Moryń 1, Jaszka 1, Dudkowski 2, Dawydzik 2, Stankiewicz, Chychykalo 1.

Karne: 7/3

Kary: 6 min.

Trener: Bartłomiej Jaszka

 

Arka: Pieńczewski –  Przysiek 3, Kamyszek 5, Jamioł 4, Wolski , Czaja , Ćwikliński , Jasowicz 3, Wołowiec, Brukwicki 4, Rychlewski 3, Skwierawski 2, Wolski 2, Dworaczek.

Karne: 1/1

Kary: 10 min.

Trener: Dawid Nilsson

 

Sędziowie: Mariusz Marciniak, Piotr Radziszewski.

 

MVP meczu: Borys Brukwicki (Arka)

Widzów:  322

 

 

————————————-

Źródło i foto: zaglebie.lubin.pl

tekst: leman

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *