Mimo że Arka rozpoczęła ten mecz od prowadzenia 10:6, to później serię 9:0 zanotowali przyjezdni, a m.in. dwiema trójkami popisał się Łukasz Kolenda, który fantastycznie wszedł w mecz. Później trafiał też Sasa Zagorac, a gospodarze nie potrafili powstrzymać tak świetnego ataku. Po 10 minutach było 24:13 dla Trefla. Arka za bardzo chciała i nic jej nie wychodziło, a Trefl spokojnie punktował.

W drugiej kwarcie Arka zaczęła odrabiać straty i dość szybko po rzucie Jamesa Florence’a przegrywała tylko czterema punktami. Dzięki Philowi Greene gdynianie długo nie mogli jednak doprowadzić chociażby do remisu. Dopiero trójka Deividasa Dulkysa tuż przed przerwą, dała im prowadzenie 38:37 po pierwszej połowie.

W trzeciej kwarcie Trefl nadal zaskakiwał i dzięki Zagoracowi oraz Greene potrafił zdobywać przewagę. Później uciekał nawet na sześć punktów po trójce Jonte Flowersa. Na kłopoty… niezawodny Florence! Jego rzuty z dystansu w końcówce tej części meczu sprawiły, że był remis – po 68. W ostatniej kwarcie znowu działo się sporo, a drużyna będąca na prowadzeniu zmieniała się przynajmniej co kilka rzutów. W końcówce kluczowe okazały się trafienia Adama Łapety oraz Josha Bostica. W ostatnich latach mecze rozstrzygał na korzyść Trefla) rzut w ostatnich sekundach. Tym razem przez całe boisko szczęścia spróbował Zagorac, ale nie trafił i to Arka zwyciężyła 90:88.

W ekipie gospodarzy najlepszy był James Florence z 25 punktami i 7 asystami. Łukasz Kolenda zdobył dla gości 20 punktów i 5 asyst. Sopocianie byli zdecydowanie lepsi na tablicach (40:30), ale nie przełożyło się to w decydującym stopniu na wynik meczu.

Galeria zdjęć z meczu, Foto: Piotr Sukiennicki

{gallery}articles/2019/0417A{/gallery} 

 

Arka Gdynia – Trefl Sopot 90:88 (13:24, 25:13, 30:31, 22:20)

 

Arka: Florence 25, Bostic 18, Dulkys 13, Wołoszyn 12, Upshaw 7, Łapeta 7, Wyka 5, Ginyard 3, Szubarga 0, Garbacz 0, Dylewicz 0.

Trener: Przemysław Frasunkiewicz

 

Trefl: Kolenda 20, Greene 19, Milovanović 14, Leończyk 13, Zagorac 8 (11 zb), Flowers 7, Śmigielski 5, Kulka 2, Jeszke 0.

Trener: Marcin Stefański

 

Sędziowie: M. Kowalski, R. Putyra, B. Puzoń.

 

 

Z hali Gdynia Arena: Ziemowit BUJKO,

Foto: Piotr Sukiennicki

 

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *