Trener Orkana Andrzej Kopyt na gorąco komentuje: – Miejsce w tabeli oczywiście jest ważne, patrzymy co robią rywale, ale najważniejsze jest to, co robimy my. Z każdym meczem robimy postęp. W Gdyni znów wyszło nam kilka fajnych zagrań, ale też wciąż wiele jest do poprawy. Cieszę się, że wykonaliśmy plan. Wygraliśmy wysoko, z ofensywnym punktem bonusowym. Dałem pograć wszystkim zawodnikom. Ważne, że po zmianach utrzymaliśmy poziom. Wynikiem się nie zachłystujemy. Dalej pokornie czekamy na starcia z mocarzami ligi. Na pewno nie będziemy w nich faworytami.

Z szacunkiem do pogromców odniósł się trener Arki, Dariusz Komisarczuk: – Mogliście wygrać to jeszcze wyżej. Jeśli zagracie swoje najlepsze rugby, popełnicie mniej błędów niż w meczu z nami, być może uda wam się sprawić niespodziankę w starciach z wielką trójką ligi  Arka nie grała w tym sezonie jeszcze tylko z MasterPharm. Z Ogniwem Sopot przegrała 3:87, a z Pogonią Awenta Siedlce 17:47.

Z wygranej cieszy się kapitan i menedżer RC Orkan Maciej Brażuk: – Dziękujemy Arce za walkę. Gdyńskie Buldogi mają słabszy okres, ale wierzę, że się podniosą, że już niebawem znów będą silną ekipą. Liga ich potrzebuje. Mecz choć wygrany przez nas wysoko, był twardy. Ja cieszę się, że pograła cała ławka rezerwowych. To może być naszą siłą w drugiej części sezonu. Mamy naprawdę sporą grupę młodych zawodników, którzy już dziś zaczynają być gotowi do gry w Ekstralidze  

Galeria zdjęć z meczu, Foto: Andrzej Basista

{gallery}articles/2019/0413R{/gallery} 

 

RC Arka Gdynia – Orkan Sochaczew 3:61 (3:28)

 

Punkty Arka: Grzegorz Paluszewski 3 pkt.

Punkty Orkan: George Joglidze 16, Giorgi Suluashvili 10, Michał Kępa 5, Jakub Budnik 5, Adrian Niemiec 5, Jakub Młyńczak 5, Artur Fursenko 5, Adrian Pętlak 5, Bartłomiej Sadowski 5. 

 

Arka: Wojaczek (51′ Bartkowiak), Plichta, Kasperek (57′ Zielony), Zypper, Ziętkowski, Zarczyński (20′ Witt), Kuzimski (78′ Mikołajczyk), Miziak, Szyc, Szostek (59′ Czajkowski), Wolszon (70′ Siewert), Rączkowski (55′ Leman), Hluskow, Machnio, Paluszewski.

Trener: Dariusz Komisarczyk

Orkan: George Joglidze, Marcin Krześniak (Iralki Chelidze), Jakub Młyńczak, Jakub Budnik (Adrian Pętlak), Bartłomiej Sadowski (Adrian Niemiec), Michał Kępa, Artur Fursenko, Giorgi Suluashvili, Piotr Wawrzyńczak, Russell Upton, Maciej Brażuk (Zurab Albutashvili), Mateusz Pawłowski (Daniel Niemyjski), Razhdeni Bagaturia (Tomasz Markiewicz), Michał Gadomski (Antoni Gołębiowski), Adrian Potrykus (Michał Polakowski). 

Trener: Andrzej Kopyt

 

 

—————————————-

Źródło: tusochaczew.pl

Foto: Andrzej BASISTA

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *