Przed meczem uhonorowani zostali Joshua Bostic i James Florence, którzy zostali uznani najlepszymi zawodnikami Energa Basket Ligi w lutym i w marcu. W tym okresie Arka wygrała wszystkie osiem meczów ligowych.

Arka od samego początku prezentowała się świetnie w ataku, a po kolejnych trafieniach Bostica i Deividasa Dulkysa miała już 10 punktów przewagi. Później było jeszcze lepiej dla tej ekipy, bo skuteczność pokazywali Marcus Ginyard oraz Robert Upshaw. Co prawda Drew Brandon i Jacek Jarecki lekko zmniejszyli straty, ale po 10 minutach goście prowadzili aż 35:21. Warto podkreślić, że gdynianie w tej części meczu trafili aż 12 z 14 rzutów z gry.

W drugiej kwarcie dobra gra Marko Tejicia i Brandona sprawiała, że dość szybko AZS zbliżył się na 10 punktów. Zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza nie chciał pozwolić na nic więcej, kontrolując sytuację. Po trafieniu wracającego do formy po kontuzji Krzysztofa Szubargi pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 45:56.

Trzecia kwarta rozpoczęła się nieco niespodziewanie od serii 8:0 gospodarzy i po rzucie Alana Czujkowskiego przegrywali zaledwie trzema punktami! Po kilku chwilach do remisu doprowadził Bartosz Bochno. Później jednak serią ośmiu kolejnych punktów odpowiedział Florence i to Arka ponownie była w lepszej sytuacji. Po 30 minutach prowadziła 72:63.

W czwartej kwarcie gdynianom udało się uciec ponownie na 14 punktów. Wydawało się, że ekipa trenera Marka Łukomskiego nie będzie już w stanie w pełni na to odpowiedzieć. W końcówce jednak gospodarze zanotowali niesamowitą serię 13:0 i znów zbliżyli się na trzy punkty! Na więcej nie wystarczyło czasu, a w dodatku dwa celne wolne zaliczył Florence. Arka zwyciężyła 89:84.

Najlepszym graczem gości był James Florence, który zdobył 22 punkty, miał 3 zbiórki i 4 asysty. Amerykanin trafił 12 z 14 rzutów wolnych (!). Drew Brandon zanotował dla gospodarzy 21 punktów, 5 zbiórek i 4 asysty.

Galeria zdjęć z meczu I, Foto: Redakcja AZS Koszalin

Galeria zdjęć z meczu II, Foto: azs.koszalin.pl, Marta Lewicka

 

AZS Koszalin – Arka Gdynia 84:89 (21:35, 24:21, 18:16, 21:17)

 

AZS Koszalin: Brandon 21, Tejić 16, Bochno 15, Czujkowski 12, Surmacz 6, Jarecki 6, Thomas 4, Woods 4, Fraser 1.

Trener: Marek Łukomski.

 

Arka Gdynia: Florence 22, Szubarga 12, Ginyard 11, Bostic 11, Wołoszyn 9, Upshaw 6, Wyka 6, Garbacz 5, Dulkys 4, Ponitka 2, Łapeta 0, Kamiński 0.

Trener: Przemysław Frasunkiewicz.

 

Sędziowie: T. Trawicki, M. Sosin, M. Adameczek

 

 

——————————————–

Źródło: plk.pl

Foto: azs.koszalin.pl, Marta Lewicka

By kkorpas

2 thoughts on “Zwycięstwo Arki w Koszalinie!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *