Początek spotkania układał się lepiej dla Arki, która po trafieniach Josha Bostica i Adama Łapety prowadziła 10:5. Już w pierwszej kwarcie na parkiecie pojawił się Casper Ware i dość szybko zdobywał swoje pierwsze punkty. Później trójki trafiali jednak Jakub Garbacz oraz Deividas Dulkys, a po 10 minutach było 14:23.

W drugiej kwarcie gdynianie kontrolowali sytuację na parkiecie, a Arged BMSlam Stal nie do końca była w stanie odrabiać straty – również przez słabszą skuteczność. Po zagraniu Bostica goście mieli już 14 punktów przewagi. Sytuację starał się jeszcze poprawiać Michał Nowakowski, ale dzięki rzutom wolnym Jamesa Florence’a po pierwszej połowie zespół trenera Frasunkiewicza wygrywał szesnastoma punktami (29:45).

Trzecia kwarta było trochę bardziej wyrównana, ale oznaczało to jednocześnie, że ostrowianie nie odrabiali strat. Świetnie pod koszami radził sobie Robert Upshaw, a rzuty wolne na punkty zamieniał Florence. Trójki trafiał co prawda Ware, ale to nie wystarczało do odniesienia sukcesu. Po 30 minutach było 45:63. W ostatniej kwarcie zespół trenera Wojciecha Kamińskiego starał się walczyć o lepszy wynik, a po rzutach wolnych Ivana Marasa zmniejszył nawet straty do 13 punktów. Arka nie pozwalała jednak na więcej i kontrolowała wydarzenia na boisku. Arged BM Slam Stal zanotowała kilka przechwytów w samej końcówce, ale to goście wygrali 75:65.

Najlepszym zawodnikiem Arki był Josh Bostic z 18 punktami, 3 zbiórkami i 2 asystami. Mike Scott rzucił 15 punktów dla gospodarzy.

Galeria zdjęć z meczu, Foto: plk.pl, Andrzej Romański

 

Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp. – Arka Gdynia 65:75 (14:23, 15:22, 16:18, 20:12)

 

Arged BM Slam Stal: Scott 14, Ware 14, Chyliński 12, Maraš 10, Nowakowski 5, King 4 (16 zb), Kostrzewski 3, Łukasiak 2, Żołnierewicz 1, Szymkiewicz 0, Kowalenko 0.

Trener: Wojciech Kamiński.

 

Arka: Bostic 17, Florence 16, Upshaw 9 (10 zb), Ginyard 7, Łapeta 6, Garbacz 6, Szubarga 4, Ponitka 3, Garbacz 3, Wyka 2, Wołoszyn 0.

Trener: Przemysław Frasunkiewicz.

 

Sędziowie: M. Kowalski, M. Kotulski, S. Moszakowski.

 

 

—————————————

Źródło i foto: plk.pl

By kkorpas

One thought on “Rewanż za Puchar Polski wzięty! Stal pokonana w Ostrowie!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *