Mecz siatkówki o mistrzostwo PLUS Ligi: Trefl Gdańsk – MKS Będzin

Trefl Gdańsk w środowy wieczór wrócił z Kazania, gdzie był o włos od wyeliminowania tamtejszego Zenita z dalszej walki w Lidze Mistrzów. Gdańszczanie grali niesamowicie, a świadczy o tym chociażby fakt, że przerwali serię 30 zwycięstw Rosjan w europejskich pucharach z rzędu. Mimo wygranego tie-breaka, w złotym secie to Kazań ostatecznie cieszył się z awansu do półfinału rozgrywek. Trefl pokazał swoją najlepszą formę, ogromnie waleczny charakter, a na parkiecie zostawił swe lwie serce. – Po wtorkowym meczu cały czas jestem smutny. Dociera do ciebie, że byłeś o krok od wielkiego sukcesu, ale niestety wymsknął on ci się z rąk. Byliśmy tak blisko, że naprawdę jest mi ogromnie smutno, że nie udało nam się dokonać tej historycznej rzeczy. Jednocześnie jestem niezwykle dumny z drużyny, z tego, jak prezentowaliśmy się w tych rozgrywkach Ligi Mistrzów. Pokazaliśmy się ze świetnej strony i uważam, że każdy zawodnik oraz wszyscy kibice mogą chodzić z wysoko podniesionymi głowami – mówi trener Andrea Anastasi.

W sobotę gdańszczanie wracają do ligowych zmagań. O 17:30 rozegrają ostatni mecz rundy zasadniczej, w którym podejmą w sopockiej Hali 100-lecia MKS Będzin. Barw tego rywala „gdańskich lwów” broni dobrze znany w stolicy Pomorza Artur Ratajczak, który właśnie w żółto-czarnych barwach rozpoczynał swoją przygodę z siatkówką.

Już wiadomo, że „gdańskie lwy” na koniec fazy zasadniczej zajmie w tabeli 9. lub 10. miejsce. Jeśli w sobotę żółto-czarni wygrają z Będzinem za trzy punkty, wyprzedzą Indykpol AZS Olsztyn i wskoczą na dziewiątą pozycję. W przypadku tie-breaka lub przegranej układ w tabeli się nie zmieni.  – W jednym z wywiadów na początku sezonu powiedziałem, że mamy młody zespół, a naszym celem jest nie tylko wynik, ale przede wszystkim rozwój zawodników, więc skupiam się bardziej na podnoszeniu ich umiejętności, przyszłościowym progresie, a nie miejscu w tabeli. Dodałem wówczas, że możemy więc skończyć sezon na miejscach 8-12 i to zaakceptuję. Zostało to inaczej zrozumiane i powstały artykuły, że oceniam nasze szanse w tym sezonie na 10. miejsce w ligowej stawce. Uważam, że gdybyśmy cały sezon grali na swoim poziomie, to moglibyśmy być zdecydowanie wyżej niż wskazuje na to ranking, ale rzeczywistość jest, jaka jest. W sobotę chcemy dobrą grą i wygraną zakończyć rundę zasadniczą – mówi trener Anastasi.  

Jeśli Trefl wygra w sobotę za trzy punkty i przeskoczy Indykpol AZS Olsztyn w tabeli, rywalizacja o 9. miejsce do 2. zwycięstw z olsztynianami rozpocznie się od meczu domowego (weekend 30-31 marca*). Następnie zmagania przeniosą się do Olsztyna (6-7 kwietnia*), a jeśli po dwóch meczach będzie remis 1:1, to na ostateczne starcie wrócimy do Gdańska (13-14 kwietnia*).

Jeśli natomiast w sobotę „gdańskie lwy” nie zdobędą trzech punktów, pierwsze starcie z Indykpolem AZS-em Olsztyn rozegrane zostanie w Olsztynie, drugie w Gdańsku (6-7 kwietnia*), a ewentualne trzecie ponownie w stolicy województwa warmińsko-mazurskiego.

Bilety na sobotni mecz są dostępne w cenach od 10 do 30 zł na www.gdanskielwy.pl. Kasa w sopockiej Hali 100-lecia w piątek czynna jest w godz. 16 – 19, a w sobotę w dniu meczu od 13:30 do 17:30. W kasie hali płatność tylko gotówką.

*w zależności od planu transmisji mecze mogą być rozgrywane także w piątki i poniedziałki.

 

Zapraszamy!!!

By kkorpas

3 thoughts on “Trefl kończy rundę zasadniczą!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *