Przed tym meczem oba zespoły zajmowały ostatnią i przedostatnią lokatę w tabeli PGNiG Superliga. Z tym, że drużyna z Mielca miała siedem punktów więcej na swoim koncie. Dla miejscowej drużyny był to równie ważny pojedynek. Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy pierwsi rzucili dwie bramki (Tomasz Mochocki i Michał Wypych). Dla Arki trafił Robert Kamyszek i było 1:2. Do 15. minuty mecz był w miarę wyrównany. Od tego momentu zaznaczyła się przewaga przyjezdnych. Po bramce Bartosza Kowalczyka prowadzili już czterema golami przewagi (6:10). W 20. minucie Arka zdobyła trzy bramki z rzędu (dwie Kamyszek i jedną Rafał Rychlewski) – i zrobiło się 10:12. W tym momencie goście z Mielca rzucili miejscowym aż 6 bramek z rzędu (!) prowadzili 18:10. Celnie trafiali m.in. Rafał Krupa i Piotr Rutkowski. Pierwsza część meczu zakończyła się wysokim prowadzeniem Stali – 20:11.

Początek drugiej połowy to szaleńcza pogoń gospodarzy i znowu seria celnym rzutów – 6 kolejnych bramek dla Arki (Kamyszek, Jakub Wolski, Dawid Przysiek)! W 40. minucie już tylko cztery gole na korzyść gości (18:22). Od tego momentu ponownie oglądaliśmy wyrównane spotkanie. W 45. celnie dla Stali Mochocki, odpowiada Kamyszek. W 53. minucie po skutecznym wykonaniu karnego przez Rychlewskiego na tablicy widniał wynik 25:28. 10 minut przed końcem po celnym rzucie Krzysztofa Jasowicza jest już tylko 32:30 dla Stali. Od tego momentu bramki zdobywali już jednak tylko goście i Stal wygrywa to spotkanie 35:30.

Galeria zdjęć z meczu, Foto: Piotr Sukiennicki

{gallery}articles/2019/0317{/gallery}

 

Arka Gdynia – Stal Mielec 30:35 (11:20)

Arka: Pieńczewski, Zimakowski – Całujek, Ćwikliński 3, Czaja, Jamioł 1, Jasowicz 5, Kamyszek 7, Przysiek 7, Rychlewski 6, Skwierawski, Wołowiec, Wolski 1.

Karne: 5/5

Kary: 12 min.

Trener: Dawid Nilsson

Stal: Andjelić, Wiśniewski – Dutka, Grzegorek, Kowalczyk 5, Krajewski 2, Krępa 7, Krupa 3, Mochocki 3, Rutkowski 4, Sarajlić 4, Skuciński 2, Wilk 1, Wypych 4.

Karne: 9/5

Kary: 4 min.

Trener: Marcin Basiak

 

Sędziowie: M. Baranowski, B. Lemanowicz

 

 

Z hali GCS: Piotr SUKIENNICKI

Foto: autor

By kkorpas

3 thoughts on “Stal za twarda dla Arki!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *