Zegar już tyka

Bykkorpas

mar 15, 2019

To dowód na to, że miasto kocha sport – powiedzieli jego włodarze podczas odbywającej się chwilę później konferencji prasowej tegorocznej edycji imprezy. W planach emocjonujący pojedynek Europejczyków: Norwega Sondre Nordstada Moena (na zdjęciu z lewej) i Polaka Marcina Chabowskiego (z prawej) z niespodziewanym oddechem na plecach debiutującego na dystansie półmaratońskim Krystiana Zalewskiego.

Czwarta edycja Gdynia Półmaratonu zainaugurowana! Tuż po godzinie 12:00 Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek dokonał uruchomienia zegara odmierzającego czas do Mistrzostw Świata w Półmaratonie, które odbędą się już w przyszłym roku w mieście z morza i marzeń. Następnie, na odbywającej się chwilę później konferencji prasowej tegorocznej odsłony gdyńskiego półmaratonu dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Rafał Klajnert powtórzył słowa włodarza:

 Gdynia kocha sport i organizowane tutaj imprezy są tego najlepszym dowodem. Oprócz wydarzeń kulturalnych na czele z Festiwalem Polskich Filmów Fabularnych i gdyńskimi Kolosami to właśnie eventy sportowe rozwijają miasto i sławią je nie tylko na polskim podwórku, ale także na arenie międzynarodowej – powiedział. – Mam nadzieję, że przyszłoroczne Mistrzostwa Świata w Półmaratonie, o które tak dzielnie walczyliśmy w trudnej selekcji, potwierdzą nasze możliwości organizacyjne oraz utwierdzą wszystkich w przekonaniu o potencjale Gdyni.

W konferencji wzięli również udział przedstawiciele elity sportowej, wspomniani Sondre Nordstad Moen oraz Marcin Chabowski. To właśnie pojedynek tych dwóch zawodników budzi tyle emocji: czy to właśnie między nimi rozegra się gra o podium? Pytanie pozostaje otwarte chociażby z uwagi na obecność mocnych zawodników z Kenii, na czele z dwukrotnym zwycięzcą gdyńskiej imprezy, Hilarym Maiyo Kimaiyo.

W stawce liderów może również namieszać debiutant na dystansie półmaratońskim Krystian Zalewski, bardzo mocny młody zawodnik, który zadeklarował walkę o czas w okolicy 1 godz.  1 minuty i 30 sekund. – Daj Boże zdrowie – spuentował tę informację Marcin Chabowski. – Jeśli ktoś chce przy okazji debiutu powalczyć również o nowy rekord Polski, to nam wszystkim pozostaje trzymać kciuki – dodał zawodnik Pomeranii Szczecinek. Sam obiecuje, że zrobi wszystko, by wykorzystać mocno szlifowaną na obozie w Hiszpanii moc. – Pobiegnę zgodnie z moją bieżącą formą. Zmierzę się z Sondre i z innymi silnymi kolegami, myślę, że emocji sportowych nie zabraknie.

Oprócz biegu głównego na dystansie półmaratońskim, który odbędzie się w niedzielę 17 marca, imprezie towarzyszą również biegi dzieci i młodzieży oraz Bieg Gwiazd LA. Ta impreza o wymiarze charytatywnym z udziałem największych polskich gwiazd lekkiej atletyki, czyli m.in. Małgorzaty Sobańskiej, Lidii Chojeckiej, Anny Rogowskiej (na zdjęciu poniżej), Grzegorza Gajdusa i Wojciecha Kałdowskiego to podziękowanie za wsparcie naszych sportowców przy aplikacji Gdyni do organizacji Mistrzostw Świata w Półmaratonie.

Więcej informacji o wszystkich aktywnościach weekendu półmaratońskiego oraz Fit Living Expo w Gdynia Arenie na stronie www.gdyniapolmaraton.pl.

 

Mistrzostwa Świata w Półmaratonie (IAAF World Half Marathon Championships) odbędą się w Gdyni w dniach 27-29 marca 2020 roku.

By kkorpas

2 thoughts on “Zegar już tyka”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *