Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy po rzutach wolnych Josha Bosticaprowadzili 6:0. Niemoc strzelecką zielonogórzan dopiero po trzech minutach przerwał Adam Hrycaniuk, ale po trójce Bartłomieja Wołoszyna przewaga Arki wzrastała do ośmiu punktów. Grę ekipy trenera Igora Jovovicia zmieniał Quinton Hosley, a dzięki późniejszemu trafieniu Przemysława Zamojskiego goście uzyskali nawet przewagę. Po 10 minutach było jednak 19:18 dla Arki za sprawą Bostica i Marcusa Ginyarda.

W drugiej kwarcie obie drużyny miały problemy z konstruowaniem ofensywy, chociaż sporo indywidualnych akcji kończył Bostic, który uzbierał do przerwy 21 oczek. Zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza dobrze wymuszał faule i trafiał rzuty wolne, co dawało małą przewagę. Ostatecznie po pierwszej połowie gdynianie prowadzili jednak tylko 32:30.

Trzecią kwartę Stelmet Enea rozpoczął od serii 10:2 i po zagraniu Markela Starksa uciekł na sześć punktów. Goście zaczęli powoli kontrolować sytuację na parkiecie, a Arka nie do końca miała pomysł na efektywną odpowiedź. Gdynianie mieli problem z wstrzeleniem się do kosza rywali. Dokonał tego zza łuku dopiero niesamowity Bostic, ale to było za mało na rywali, którym udało się dowieźć przewagę do końca kwarty. Po 30 minutach było 45:48.

W czwartej kwarcie przez parkiet przeszedł istny tajfun w wykonaniu koszykarzy Arki. Po fantastycznym przechwycie wykonanym w parterze przez Deivydasa Dulkysa do wyrównania wsadem doprowadził Ginyard, a przewagę gdynianom dał James Florence, wykorzystując m.in. trzy wolne. To był przełomKolejne trójki Amerykanina wszystko zmieniały – bardzo szybko to gospodarze mieli osiem punktów przewagi! Starks i Darko Planinić starali się odrabiać straty, ale Arka ciągle trafiała z dystansu! Gdynianie powiększyli dystans do 13 oczek Ostatecznie zwyciężyli 78:65 i zostali liderami tabeli Energa Basket Ligi.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Josh Bostic, który rzucił aż 35 punktów. Kroku starał się mu dotrzymywać James Florence z 23 punktami. W ekipie gości wyróżniał się Darko Planinić, który zanotował 13 punktów i 7 zbiórek. Zresztą przyjezdni mieli zdecydowaną przewagę na tablicach (41:32), co jednak nie miało decydującego wpływu na wynik.

Galeria zdjęć z meczu, Foto: Piotr Sukiennicki

{gallery}articles/2019/0306{/gallery}

 

Arka Gdynia – Stelmet Zielona Góra 78:65 (19:18, 13:12, 13:18, 33:17)

 

Arka: Bostic 35, Florence 23, Dulkys 9, Ginyard 5, Wołoszyn 3, Garbacz 3, Łapeta 0, Wyka 0, Upshaw 0, Ponitka 0.

Trener: Przemysław Frasunkiewicz

 

Stelmet: Planinic 13, Starks 10, Zamojski 9, Justice 9, Hosley 8, Hrycaniuk 6, Sakic 5, Sokołowski 3, Koszarek 2.

Trener: Igor Jovović

 

Sędziowie: T. Trawicki, M. Chrakowiecki, M. Bieńkowski

 

 

Z hali Gdynia Arena: Ziemowit BUJKO,

Foto: Piotr Sukiennicki

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *