Warszawska drużyna nie miała dostępnej hali w stolicy, więc wyjątkowo walczyła z Treflem w… łódzkiej Sport Arenie. To jednak zupełnie nie przeszkodziło gospodarzom w rozbiciu rywali.

Gospodarze zagrali w najsilniejszym składzie, podczas gdy Trefl musiał sobie radzić bez Macieja Olenderka oraz Patryka Niemca. W ich miejsce od początku zagrali Fabian Majcherski oraz kapitan Wojciech Grzyb. 

ONICO było po towarzyskim meczu w Turcji, Trefl po wyjeździe w Lidze Mistrzów. W sobotę w Łodzi zagrała jednak tylko jedna drużyna –  gdańszczanie zawodzili, a rywale wykręcili 68-procentową skuteczność ataku w całym spotkaniu!

Drużyna ze stolicy prowadzona przez Bartosza Kurka (skończył 16 z 22 ataków!) rozbiła gdańszczan, którzy mieli ogromne problemy z grą blokiem i w obronie. ONICO dominowało w każdym z elementów. Trener Andrea Anastasi szukał szans dla swojej drużyny w licznych zmianach, lecz spotkanie zakończyło się w trzech szybkich setach. Warszawianie umocnili się na drugim miejscu, Trefl może już zapomnieć o szansach awansu do play-off.

Galeria zdjęć z meczu, Foto: plusliga.pl

 

ONICO Warszawa – Trefl Gdańsk 3:0 (25:19, 25:17, 25:18)

 

ONICO: Wrona 5, Brizard 4, Kwolek 14, Vigrass 12, Kurek 18, Łukasik 3, Wojtaszek (L), Penchev 2, Buczek, Kowalczyk, Vernon-Evans.

Trener: Stephane Antiga

 

Trefl: Schott 5, Nowakowski 3, Muzaj 9, Jakubiszak 2, Grzyb 3, Janusz, Majcherski (L), Mijailovic 8, Kozłowski, Mordyl 2,

Trener: Andrea Anastasi

 

Sędziowie: T. Flis – M. Gadzina

 

MVP meczu: Bartosz Kurek (ONICO)

 

Widzów: 1238

——————————

Źródło i foto: plusliga.pl

By kkorpas

4 thoughts on “Trefl rozbity przez ONICO!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *