Gdańszczanie nie rozgrywali swego starcia z Cuprum w swojej podstawowej hali, czyli ERGO Arenie, jednak ta zmiana nie wyszła im na złe, wygrali bowiem zdecydowanie, w trzech setach. Znakomicie spisywał się Piotr Nowakowski (9 na 10 skończonych ataków, 5 punktowych bloków), bardzo dobrze grał w ataku Maciej Muzaj i to właśnie ta dwójka liderów poprowadziła Trefla do bardzo ważnego zwycięstwa.

Warto także odnotować, że cały mecz – od samego początku – rozegrał młody Szymon Jakubiszak. Przyjmujący dzisiaj może nie błyszczał, lecz wyjście w pierwszym składzie było dla niego z pewnością sporym przeżyciem. W ogóle w gdańskiej drużynie na parkiecie obok pirwszej szóstki i libero pokazał się tylko jeszcze Miłosz Hebda.
Spotkanie było dość jednostronnym widowiskiem, w którym zwycięstwo gospodarzy ani przez moment nie było zagrożone. Po tym starciu Trefl ma jeszcze szanse na awans do fazy play-off, lecz by tak się stało inne ekipy muszą gubić punkty. Tymczasem kolejnym gościem w ERGO Arenie będzie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Galeria zdjęć z meczu, Foto: Piotr Sukiennicki

{gallery}articles/2019/0223t{/gallery}

 

Trefl Gdańsk – Cuprum Lubin 3:0 (25:20, 25:17, 25:21)

 

Trefl: Schott 8, Nowakowski 15, Muzaj 17, Jakubiszak 8, Niemiec 7, Janusz 3, Olenderek (L), Hebda.

Trener: Andrea Anastasi

 

Cuprum: Grobelny 11, Boruch 5, Ziobrowski 13, Smith 2, Smoliński 7, Gorzkiewicz, Gruszczyński (L), Makoś (L), Marcyniak 2, Toobal 2, Parucha 1, Wachnik 1, Biegun, Zawalski.

Trener: Marcelo Fronckowiak

 

Sędziowie: M. Herbik, M. Niewiarowska

 

MVP meczu: Piotr Nowakowski (Trefl Gdńsk)

 

Widzów: 1000

 

 

Z hali 100-lecia Sopotu: Ziemowit BUJKO,

Foto: Piotr Sukiennicki

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *