Zawodnicy Automatyki Gdańsk otworzyli wynik spotkania już w 4. minucie, a pierwszy na listę strzelców wpisał się Jan Krasowskij. W pierwszej tercji gola dla gości zdobył jeszcze Władisław Jełakow, który sezon rozpoczynał właśnie w Orliku. 

Kolejna odsłona przyniosła następne bramki, które zdobywali kolejno: Josef Vítek , Michaił Samusienka oraz Jegor Rożkow. Bramka Rożkowa była o tyle widowiskowa, że wcześniej krążek odbił się od Jarosława Nobisa i dopiero wpadł do siatki.

Ostatnia tercja przypominała już klasyczny festiwal strzelecki. Vítek i Robin Malý  zdobyli swoje bramki po błędach opolskiego bramkarza. Ponadto punktowali jeszcze Jan Steber oraz Petr Polodna, popisując się świetnym strzałem pod poprzeczkę 9 sekund przed końcem spotkania.

Rywalizację do wygranych spotkań gdańszczanie wygrali 2:0 i awansowali do fazy playy-off. W pierwszej rundzie zmierzą się z mistrzami Polski, GKS Tychy. Przystąpią do tych spotkań z mianem niepokonanych od 10 kolejek.

Po meczu powiedzieli:
Jacek Szopiński, trener PGE Orlika Opole: – Taka jest różnica w tym momencie między tymi dwoma drużynami. U nas dziesięciu zawodników, którzy decydowali o losie tej drużyny odeszło i w zasadzie mamy co mamy. Musimy teraz zebrać szyki, żeby powalczyć o to, żeby to miejsce w lidze sportowo utrzymać. A co będzie dalej to nie wiadomo – czy będzie hokej w Opolu czy nie. Dzisiaj zagraliśmy bardzo źle – dużo prostych błędów, które nie powinny się zdarzać. Z taką grą to za dużo nie zwojujemy. Ale będziemy grać lepiej – więcej ambicji, honoru wróci przed decydującymi rozgrywkami. Walczymy dalej.

 

Marek Ziętara, trener MH Automatyki Gdańsk: – Przyjechaliśmy tu z jednym celem, jednym zadaniem – wygrać i zakończyć jak najszybciej Pre Play Off. Cel osiągnięty. Wygraliśmy, byliśmy na pewno dzisiaj drużyną dużo lepszą, wynik mówi sam za siebie. Cieszymy się bardzo, dlatego że ten awans był naszym celem. Ten cel został dzisiaj osiągnięty. Jestem bardzo szczęśliwy i zadowolony z postawy drużyny, bo to był dla nas bardzo ciężki sezon zasadniczy, ale zwieńczony tym, o co walczyliśmy.

Galeria zdjęć z meczu, Foto: hokej.net, Łukasz Wójtowicz

PGE Orlik Opole – MH Automatyka Gdańsk 0:9 (0:2, 0:3, 0:5)

Wynik dwumeczu:

PGE Orlik Opole – MH Automatyka Gdańsk 0:2

Awans: MH Autmatyka Gdańsk

0:1 – Jan Krasowskij – Aleksandr Gołowin, Konstantin Tieslukiewicz (5/4 4:28)
0:2 – Władisław Jełakow – Jegor Rożkow, Aleksandr Gołowin (5/4 15:06)
0:3 – Josef Vítek – Jan Kasowskij, Władisław Jełakow (5/4 21:25)
0:4 – Michaił Samusienka – Filip Pesta (23:57)
0:5 – Jegor Rożkow – Jan Steber, Matej Cunik (31:28)
0:6 – Josef Vítek – Jan Steber (4/5 47:47)
0:7 -Robin Malý  – Petr Polodna, Matej Cunik (49:45)
0:8 – Jan Steber – Josef Vítek (53:23)
0:9 – Petr Polodna – Jan Steber, Josef Vítek (59:51)

 

PGE Orlik Opole: Nobis – Radzieńczak, Miettinen; Pelaczyk (6), Szydło (2), Zorin – Kandziuba (2), Sznotala (2); Rzekanowski, Skrodziuk, Gorzycki – Wojdyła, Chorążyczewski (2); Svitac (2), Ostapczuk – Sułek.

Trener: Jacek Szopiński.

 

MH Automatyka Gdańsk: Cowley – Cunik, Malý; Steber, Polodna, Vítek – Tieslukiewicz, Krasowskij (2); Jełakow, Rożkow, Gołowin – Pastryk, Lehmann (2); Danieluk, Rompkowski, Marzec (2) – Leśniak, Dolny; Stasiewicz, Pesta, Samusienka.

Trener: Marek Ziętara.

 

Sędziowie: Z. Wolas, K. Kozłowski – A. Hyliński, R. Noworyta

Kary: 16 min. – 6 min.

Strzały: 11 – 50

Widzów: 150

 

 

———————————

Źródło i foto: hokej.net

 

By kkorpas

One thought on “Toropol zdobyty! Orlik znokautowany! MH Automatyka w play-off!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *