W obecności 4138 widzów w Max Schmelling-Halle siatkarze Berlin Recycling Volleys przegrali z Treflem Gdańsk 0:3 w grupie D siatkarskiej Ligi Mistrzów CEV. W dwóch pierwszych setach przewaga gdańszczan była bezsporna. Trzecia partia była jedną z najdłuższych, jakie w ogóle w swojej historii gdański zespół rozegrał. Zakończyła się wynikiem 36:38 dla zawodników Andrei Anastasiego. Po dodaniu trzech punktów Trefl wyszedł na pierwsze miejsce w tabeli grupy D i do awansu brakuje mu praktycznie jednego zwycięstwa za trzy punkty w dwóch pozostałych do rozegrania meczach. Stało się tak, gdyż PGE Skra Bełchatów niespodziewanie uległa na własnym parkiecie Greenyard Maaseik 2:3.

Od samego początku meczu gdańszczanie narzucili rywalom swoje tempo. Gospodarze mieli duże problemy z kończeniem ataków i cały czas gonili wynik. Dwa pierwsze sety miały podobny przebieg. W trzecim – niemiecki zespół postawił się przyjezdnym. Trwała zażarta walka o każdy punkt. W kluczowych momentach berlińczycy popełnili kilka poważnych błędów. Dla zwycięzców najwięcej punktów – 18 zdobył Maciej Muzaj. !6 punktów w drużynie berlińskiej na swoim koncie zgromadził Kyle Russell.

Jefrey Jendryk (Berlin Recycle Volleys) – To była dla nas niefortunna porażka. Walczyliśmy ciężko i rozegraliśmy dobry mecz. To jednak nie wystarczyło. Trzeci set był bardzo ekscytujący. Byliśmy bardzo blisko, ale nie udało się. Musimy teraz podnieść głowy i skupić się na Bundeslidze.

Ruben Schott (Trefl Gdańsk) – Zagraliśmy prostą, ale dobrą i skuteczną grę, nie popełniliśmy zbyt wielu błędów. To zwycięstwo i te trzy punkty są dla nas bardzo ważne. Mój osobisty powrót do Berlina był bardzo emocjonalny. Przed wejściem na parkiet miałem dość dziwne uczucia w brzuchu. Ale czułem się dobrze i doceniam swój do mojej hali. Kibice mnie przywitali i na koniec okazało się, że to był dla mnie dobry dzień.

Berlin Recycling Volleys – Trefl Gdańsk 0:3 (20:25, 21:25, 36:38)

Berlin Recycling Volleys: Reichert 13, Le Goff 6, Kuechner, White 7, Jendryk 10, Russell 16, Rossard (L), Klein, Zimmermann, Weber.

Trener: Cedric Enard

Trefl Gdańsk: Mijailovic 14, Niemiec 6, Janusz 2, Schott 11, Nowakowski 14, Muzaj 18, Olenderek (L), Jakubiszak, Hebda.

Trener: Andrea Anastasi

Sędziowie: Juraj Mokry – Andrea Puecher

————————————

Źródło i foto: cev.lu

3 thoughts on “Trefl liderem grupy D w Lidze Mistrzów!”
  1. … [Trackback]

[…] Read More here to that Topic: sportowagdynia.eu/index.php/2019/01/30/trefl-liderem-grupy-d-w-lidze-mistrzow/ […]