Szczególnie aktywna była Arina Bilotserkivska, która zaliczyła m.in. 3 trójki. To właśnie dzięki jej trafieniom po 10 minutach tablica wskazywała wynik 14:19. Początek meczu był trudny dla zawodniczek Arki. Musiały bowiem radzić sobie bez swojej kontuzjowanej liderki Bec Allen, którą oficjalnie pożegnano przed meczem. Australijka wraca do domu, gdzie będzie leczyć kontuzję, która wykluczyła ją z gry do końca sezonu.

Po przerwie Arka starała się odrobić straty, miała jednak duże problemy ze sforsowaniem defensywy przeciwniczek. Te jednak zaczynały mieć problemy ze zdobywaniem punktów co przełożyło się na stagnację wyniku. Jako pierwsze przełamy się gospodynie i połowie kwarty zdołały zniwelować stratę do dwóch punktów, a następnie wyrównać spotkanie. Przed przerwą zdołały jeszcze objąć prowadzenie i do szatni schodziły wygrywając 34:32.

Druga połowa to walka kosz za kosz. Teoretycznie najsłabsza drużyna pierwszej rundy EBLK nie zamierzała składać broni i głównie dzięki rzutom 3-punktowym utrzymywała się w grze. Jednak poprzez agresywną obronę zaczęły pojawiać się faule, co zawodniczki z Gdyni wykorzystywały z linii rzutów osobistych. Uaktywniła się również Babora Balintova co pozwoliło gospodyniom powiększyć prowadzenie. Z drugiej strony starała się jej odpowiadać była gdyńska zawodniczka Jowita Ossowska Jednak to nie wystarczało przyjezdnym. Zawodniczki w żółtych strojach kontrolowały spotkanie i spokojnie powiększały prowadzenie, ostatecznie wygrywając 70:54. MVP Spotkania została Sonja Greinacher, która kończyła mecz z 14 punktami na koncie.

Galeria zdjęć z meczu, Foto: Piotr Sukiennicki

{gallery}articles/2019/0127b{/gallery}

 

Arka Gdynia – TS Ostrovia Ostrów Wlkp. 70:54 (14:19, 20:13, 23:14, 13:8)

Arka: Cannon 15, Greinacher 14, Balintova 13, Jurcenkova 11, Makurat 7, Morawiec 3, Rembiszewska 3, Baltkojiene 2, Stelmach 2, Podgórna 0.

Trener: Gundars Vetra

 

TS Ostrovia: Bilotserkivska 12, Wajler 11, Ossowska 10, Jackowska 7, Motyl 6, Jaworska 6, Podkańska 2, Kaczmarek 0, Nowicka 0.

Trener: Mirosław Trześniewski.

 

Sędziowie: A. Kom Njilo – K. Kamińska, E. Matuszewska

 

 

Z hali gier GCS: Ziemowit BUJKO,

Foto: Piotr Sukiennicki

 

By kkorpas

3 thoughts on “Bec już nie zagra! Zwycięstwo Arki z Ostrovią w cieniu pożegnania”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *