Spotkanie bezpośrednich rywali o siódmą lokatę w tabeli PHL, lepiej rozpoczęli gospodarze. Sebastian Lipiński musiał się wykazać przy dwóch próbach Jełakowa, które udało mu się obronić. Jednak młody bramkarz Unii w 6. minucie sprokurował rzut karny, gdyż rzucił kijem, kiedy to do odsłoniętej bramki strzelał Jegor Rożkow. Najazd z zimną krwią wykorzystał Aleksandr Gołowin. Nieco ponad minutę później Jan Krasowskij, kiedy to goście grali w przewadze, wjechał przed bramkę i strzałem z backhandu zaskoczył Lipińskiego. Po tej bramce trener Magiera dokonał zmiany bramkarza. Do końca tercji wynik się nie zmienił, ale to MH Automatyka była lepszym i bardziej poukładanym zespołem.

Gospodarze w pełni kontrolowali wydarzenia na lodzie, a gdy przydarzyła się okazja podwyższyli wynik. Martin Przygodzki przewrócił się wyprowadzając krążek z tercji, przejął go Jełakow i będąc sam na sam z Michałem Fikrtem, skierował krążek do bramki. Była to druga bramka w osłabieniu zdobyta przez MH Automatykę tego dnia. Przyjezdni wyraźnie dobici tym trafieniem, byli bez pomysłu na grę, a ich próby były chaotyczne, co nie pozwalało na zaskoczenie dobrze dysponowanego Evana Cowleya. 

Przed ostatnią tercją trener Witold Magiera zdecydował się pomieszać formacje, ale niewiele to zmieniło w grze przyjezdnych. Oświęcimianie mieli nawet prawie dwie minuty gry w podwójnej przewadze, ale nawet wtedy nie potrafili dobrze rozegrać krążka w zamku. Honorowe trafienie, które na 15 sekund przed końcem zabrało czyste konto Cowleyowi, było dziełem Petera Bezuški. Słowacki defensor trącił krążek po strzale Jakuba Šaura, kiedy to goście grali w szóstkę, bowiem w boksie był Michal Fikrt. 

MH Automatyka zasłużenie zgarnęła 3 punkty i odskoczyła na pięć „oczek” od Unii w tabeli, ale oświęcimianie maja rozegrany jeden mecz mniej. 

Już w piątek MH Automatyka jedzie do Jastrzębia-Zdroju na mecz z JKH GKS-em, a Unia podejmie Węglokoks Kraj Polonię Bytom. 

Galeria zdjęć z meczu, Foto: Ziemowit BUJKO:

{gallery}articles/2019/0122{/gallery}

 

MH Automatyka Gdańsk – Unia Oświęcim 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)

1:0 – Aleksandr Gołowin (05:26, rzut karny),
2:0 – Jan Krasowskij – Konstantin Tieslukieiwcz, Jegor Rożkow (06:58, 4/5),
3:0 – Władisław Jełakow (27:15, 4/5),
3:1 – Peter Bezuška – Jakub Šaur, Juha Kiilhoma (59:45, 6/4).

MH Automatyka: Cowley – Cunik, Malý; Steber, Polodna, Vítek – Tieslukiewicz, Krasowskij; Jełakow, Rożkow, Gołowin – Pastryk, Lehmann; Danieluk, Rompkowski, Marzec – Leśniak, Dolny; Smal, Pesta, Samusienka.

Trener: Marek Ziętara

Unia: Lipiński (od 06:58 Fikrt) – Šaur, Vehmanen; Themár, Tabaček, Kiilhoma – Noworyta, Bezuška; Gruszka, Daneček, S. Kowalówka – Prusak, Maciejewski; Adamus, Wanat, Piotrowicz – A. Kowalówka, Paszek; Malicki, Trandin, Przygodzki.

Trener: Wtold Magiera

 

Sędziowie: B. Kaczmarek, P. Meszyński – P. Kasprzyk, D. Pabisiak

Strzały: 32 – 27. 

Kary: 16 min. – 14 min. (w tym 2 min. kary technicznej)

Widzów: 1000.

 

Z hali Olivia: Ziemowit BUJKO,

Foto: autor

By kkorpas

2 thoughts on “Wygrana Automatyki w meczu o sześć punktów!”
  1. … [Trackback]

    […] Here you will find 39805 additional Information to that Topic: sportowagdynia.eu/index.php/2019/01/22/wygrana-automatyki-w-meczu-o-szesc-punktow/ […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *