Mecz został rozegrany bez udziału publiczności ze względu panującą żałobę po Prezydencie Pawle Adamowiczu. Goście grający w 13 zawodników nie potrafili nawiązać równorzędnej walki z podopiecznymi Marka Ziętary.

Hokeiści Węglokoksu Kraj Polonii Bytom przyjechali do Gdańska dzięki zbiórce internetowej, wszak klubowa kasa nie była w stanie pokryć kosztów wyjazdu nad morze. Przyjezdni wystawili zaledwie 13 zawodników z pola, w tym zaledwie czwórkę nominalnych obrońców.

Pierwsza tercja przyniosła zaledwie dwie bramki, dzięki dobrej postawie Dominika Krausa. Później gdańszczanie w drugiej i trzeciej tercji strzelili po pięć bramek. Hat tricka zanotował Josef Vítek, a sześć punktów za dwie bramki i cztery asysty zgarnął Jan Steber. Pierwszy atak drużyny znad morza wypracował w piątkowym meczu sześć bramek.

MH Automatyka Gdańsk – Węglokoks Kraj Polonia Bytom 12:0 (2:0, 5:0, 5:0)

1:0 Jan Steber – Robin Malý, Matej Cunik (04:03)

2:0 Josef Vítek – Matej Cunik (08:30)

3:0 Oskar Lehmann – Szymon Marzec, Petr Polodna (31:03)

4:0 Robin Malý – Filip Pesta, Jan Steber (32:48)

5:0 Josef Vítek – Petr Polodna, Jan Steber (33:06)

6:0 Josef Vítek – Petr Polodna, Jan Steber (37:56)

7:0 Aleksandr Gołowin – Władisław Jełakow, Jegor Rożkow (38:25)

8:0 Jan Steber – Petr Polodna, Robin Malý (48:57, 5/4)

9:0 Petr Polodna – Josef Vítek, Jan Steber (50:25)

10:0 Mateusz Danieluk – Tomasz Pastryk, Jegor Rożkow (55:56)

11:0 Michaił Samusienka – Filip Pesta, Kamil Dolny (58:14)

12:0 Jegor Rożkow – Władisław Jełakow (59:43)

MH Automatyka: Cowley (od 40:00 Studziński) – Cunik, Malý; Steber, Polodna, Vítek – Tieslukiewicz, Krasowskij (2); Jełakow, Rożkow, Gołowin – Pastryk, Lehmann (2); Danieluk, Pesta, Marzec – Leśniak, Dolny; Smal, Rompkowski, Samusienka.

Trener: Marek Ziętara

Węglokoks Kraj Polonia: Kraus (Trawiński n/g) – Stępień (2), Bodora; Sroka, Krzemień, Wąsiński – Kamieniecki, Stawisskij; Rybak (4), Filip, Mularczyk – Gajdzik; Alimow, Dudkiewicz.

Trener: Sebastian Owczarek

Sędziowie: P. Gabryszak – P. Kasprzyk, D. Lipiński

Strzały: 45 – 11

Kary: 4 min. – 6 min.