Wygrana gospodarzy pozwoliła odskoczyć rywalom na 9 punktów w tabeli Polskiej Hokej Ligi i znacząco przybliżyć się do utrzymania przynajmniej 8. miejsca przed fazą pre play-off.

O wyniku meczu, jak się później okazało, zadecydowała już pierwsza tercja. Ta rozpoczęła się bardzo dobrze dla gości, którzy już w 2 minucie objęli prowadzenie, grając w przewadze 5 na 4. Z niebieskiej uderzył David Turon, a kierunek lotu krążka przed samą bramką zmienił doświadczony Damian Słaboń.

Strata gola podziałała mobilizująco na hokeistów MH Automatyki, którzy ruszyli do ataków. Efekt bramkowy nastąpił już w 6 minucie. Łukasz Podsiadło stracił krążek we własnej tercji na rzecz Szymona Marca, a gdański skrzydłowy na raty pokonał Rafała Radziszewskiego. Minutę później było już 2:1 dla biało-niebieskich. Josef Vitek wyłożył krążek Petrowi Polodnie, który nie miał problemów ze skierowaniem krążka do bramki. W 10 minucie mieliśmy już 3:1. Na indywidualną akcję zdecydował się Vladislav Yelakov, który minął trzech sosnowiczan i po raz trzeci zmusił do kapitulacji bramkarza Zagłębia. Gospodarze w ostatniej minucie byli jeszcze bliscy podwyższenia prowadzenia, lecz dobrze w bramce spisał się Radziszewski.

W 24 minucie gry padł kontaktowy gol. Denis Akimoto ze swojej tercji wrzucił krążek do tercji obronnej MH Automatyki, dopadł do niego Tomas Kana i bez problemów pokonał Evana Cowleya. Od tego momentu sosnowiczanie uwierzyli w możliwość odwrócenia losów meczu i poczynali sobie coraz śmielej. Spotkanie się wyrównało i oba zespoły miały szansę na zmianę rezultatu. Dobrze spisywali się jednak bramkarze i więcej bramek tego wieczora już nie padło. Ostatecznie MH Automatyka Gdańsk pokonała Zagłębie Sosnowiec 3:2.

Kolejny mecz gdańszczanie rozegrają w poniedziałek, kiedy wybiorą się na Derby Północy do Torunia. Początek spotkania na „Tor-Torze” o godzinie 18:30.

Galeria zdjęć z meczu, Foto: hokej.net, Sławomir Bomba

 

MH Automatyka Gdańsk – Zagłębie Sosnowiec 3:2 (3:1, 0:1, 0:0)

 

0:1 Słaboń – Turon – Stoklasa (2′, w przewadze)
1:1 Marzec (6′)
2:1 Polodna – Vitek – Steber 7′)
3:1 Yelakov – Krasovsky – Tesliukevich (10′)
3:2 Kana – Akimoto (24′)

 

MH Automatyka: Cowley (Studziński – n/g); Cunik – Maly, Tesliukevich – Krasovsky, Pastryk – Lehmann, Leśniak – Dolny; Steber – Polodna – Vitek (2), Yelakov – Rozhkov – Golovin, Danieluk (2) – Pesta (2) – Marzec, Smal – Rompkowski – Samusenko.

Trener: Marek Ziętara

 

Zagłębie: Radziszewski (Czernik – n/g); Turon – Horzelski, Akimoto – Podsiadło, Charousek – Działo oraz Gniewek; Stoklasa – Słaboń – Butsenko (2), Luka – Kana – Kozłowski, A.Jaskólski – Rutkowski – Bernacki (2), Stojek – Sikora – Jarosz (2) oraz Znosko (2).

Trener: Marcin Kozłowski

 

Sędziowie: R. Długi – A. Nenko, M. Niżnik

 

Kary: 6 min. – 8 min.

 

Strzały: 33-38

 

Widzów: 1200

 

 

——————————————-

Źródło: pkh2014.pl

By kkorpas

6 thoughts on “Wreszcie Zagłębie pokonane!!!”
  1. … [Trackback]

    […] Here you will find 58285 more Info on that Topic: sportowagdynia.eu/index.php/2019/01/11/wreszcie-zaglebie-pokonane/ […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *