Ponownie zwycięskim zespołem w noworocznym meczu oldbojów okazał się Bałtyk. Wygrał po raz drugi z rzędu i obronił puchar zdobyty rok temu. Tradycyjnego szampana, pod nieobecność zmarłego w minionym roku Romana Korynta, otworzył Czesław Boguszewicz. Początek wskazywał, że Arka po  bolesnej porażce 0:4 w ub. roku tym razem postawi rywalom twarde warunki i zrewanżuje się zwycięstwem.

W 21 min. żółto-niebiescy objęli prowadzenie. W sytuacji sam na sam znalazł się Dariusz Ulanowski. Wprawdzie przegrał pojedynek z Filipem Żemojtelem (po drugiej stronie bronił do 20 min. jego ojciec Włodzimierz), ale dobitka Michała Freiberga do bramki dała prowadzenie arkowcom. Walka trwała na całego. W 32 min. doszło do ostrego starcia Tomasza Korynta z Mariuszem Freibergiem (tym z Bałtyku, kuzynem strzelca gola). Najlepszy snajper Arki w historii Ekstraklasy był bliski podwyższenia prowadzenia, ale skończyło się na zejściu obu graczy z bólem z boiska. W końcówce I połowy Bałtyk przeprowadził  kilka groźnych akcji zakończonych strzałami. Przy dwóch z nich kapitalnie interweniował Andrzej Głąbiński, ale w 40 min. był bezradny po wspaniałym uderzeniu Pawła Budziwojskiego z rzutu wolnego w samo okienko.

Druga połowa zapowiadała się na emocjonującą i tak było we wszelkim aspekcie, także poza boiskiem. Sędzia główny Rafał Hoppe (syn grającego w Arce Krzysztofa Hoppe),  w 53 min. usłyszał moc „noworocznych życzeń” od trenera Bałtyku Andrzeja Busslera. Ponieważ ich treść mu się nie spodobała postanowił odesłać szkoleniowca na trybuny i dopiero reakcja popularnego „Hopcia” pozostawiła trenera Bałtyku przy ławce.

10 minut później Arka mogła go jeszcze bardziej „wyciszyć”, lecz Robert Wilczyński nie wykorzystał rzutu karnego strzelając obok prawego słupka bramki młodego Żemojtela. Jedenastkę wywalczył Bartosz Meyer, którego strzał zablokował ręką zawodnik Bałtyku.

To zemściło się już po kilku minutach, gdy w 67 min. silnym strzałem zza pola karnego popisał się Jarosław Waszkowicz i dał prowadzenie biało-niebieskim. Arka mogła wrócić do walki o puchar, gdy w 72 min. otrzymała drugi rzut karny po faulu na Ulanowskim. Tym razem do piłki podszedł Waldemar Dampc i trafił w prawy słupek bramki Bałtyku… To był praktycznie koniec marzeń na udany rewanż, gdyż rywalom jako obrońcy trofeum wystarczał remis.

Biało-niebiescy także nie rezygnowali z podwyższenia rezultatu. W  75 min uderzenie Romana Ramotowskiego zatrzymało się na słupku bramki Tomasza Szczypiora.

Bałtyk obronił puchar i odebrał go z rąk prowadzącego Arkę Jacka Kaszubowskiego.