Katowiczan poprowadził w tym spotkaniu Piotr Sarnik, na co dzień drugi szkoleniowiec zespołu, ponieważ główny trener Tom Coolen za zgodą zarządu klubu odleciał już na święta do Kanady.

Zaczęło się znakomicie dla gospodarzy, Już w 4 minucie prowadzenie zdobył Jan Steber. Szybko jednak faworyci odpowiedzieli i to z nawiązką. Już minutę później było 1:1 po strzale Janne Laakkonena. W 15 minucie gdańszczanie zmuszeni grać w podwójnym osłabieniu. Przyjezdni niemal od razu wykorzystali tę sytuację, a chwilę później poprawili, zwalniając od kary drugiego z miejscowych. Wyglądało na to, że „porządek” został przywrócony i na pierwszą przerwę goście zejdą z dwubramkowa przewagą. Tymczasem pod koniec pierwszej części meczu trafił Petr Polodna, dając swojemu zespołowi gola kontaktowego.

Druga tercja była zacięta, ale zanosiło się, że zakończy się wynikiem bezbramkowym. I znów w ostatniej minucie Polodna wykorzystał chwilę dekoncentracji gości, doprowadzając do remisu. Ostatnie 20 minut zapowiadały zatem wielkie emocje.

W 44 minucie doszło do drobnego incydentu, po którym sędziowie podjęli decyzję o obopólnym wykluczeniu. Na lodzie zrobiło się nieco luźniej, co wykorzystali urodzeni w Czechach gdańscy hokeiści. Kapitan Automatyki wykorzystał świetną asystę Polodny i zdobył, jak się okazało, zwycięską bramkę dla gospodarzy. Do ostatniej syreny goście próbowali wyrównać, w końcówce dwukrotnie wycofywali bramkarza, czego omal nie przypłacili utratą kolejnego gola.

Zaplanowany na przedświąteczny okres „maraton” (3 mecze w pięć dni) gdańskich hokeistów z absolutną czołówką tabeli osiągnął półmetek. Na razie bilans na zero: porażka z GKS Tychy i zwycięstwo z Tauronem KH GKS Katowice. W sobotę w hali Olivia zagości TatrySki Podhale Nowy Targ.

 

MH Automatyka Gdańsk – Tauron KH GKS Katowice 4:3 (2:3, 1:0, 1:0)

1:0 Jan Steber (4),

1:1 Janne Laakkonen (5),

1:2 Dušan Devečka (15, 5 na 3),

1:3 Jesse Rohtla (16, 5 na 4),

2:3 Petr Polodna (19),

3:3 Petr Polodna (40), 

4:3 Jan Steber (44, 4 na 4)

MH Automatyka: Cowley – Dolny, Malý, Steber, Polodna, Danieluk – Lehmann, Tieslukiewicz, Vitek, Rożkow, Smal – Krasowskij, Ałeksiuk, Strużyk, Pesta, Marzec – Leśniak, Pastryk, Rompkowski, Mocarski, Samusienka.

Trener: Marek Ziętara

Tauron KH GKS: Lindskoug – Tuhkanen, Wanacki, Fraszko, Rohtla, Sawicki – Čakajík, Devečka, Laakkonen, Pasiut, Strzyżowski – Tomasik, Krawczyk, Krężołek, Starzyński, Krężołek – Skokan, Mich. Rybak. 

Trener: Piotr Sarnik

 

Sędziowie: T. Radzik – P. Kosidło, Sz. Urbańczyk

 

Strzały: 31 – 41

 

Kary: 8 min. – 24 min.

 

Widzów: 700

 

 

Z hali Olivia: Ziemowit BUJKO,

Foto: autor

By kkorpas

One thought on “Lider pokonany w Olivii!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *