{youtube}2pz8cJqhmvw{/youtube} 

A trzeba dodać, że podobnie efektownych „telewizyjnych” akcji było w tym spotkaniu więcej. Mecz od samego początku był bardzo wyrównany, a sporo z siebie dawał były zawodnik drużyny z Gdyni Przemysław Żołnierewicz. Później zaczęli jednak trafiać Deividas Dulkys oraz Krzysztof Szubarga i to gospodarze mieli sześć punktów przewagi. Starał się na to odpowiadać Daniel Szymkiewicz, a dzięki rzutom wolnym Nemanji Jaramaza BM Slam Stal po 10 minutach przegrywała tylko 18:22.

Trafienia Marcela Ponitki i Dulkysa w drugiej kwarcie pozwoliły Arce uciec ponownie aż na dziewięć punktów. Ostrowianie znowu się zbliżali, bo w końcu skuteczne akcje pokazywał Mike Scott, a ponadto trafiali ponownie Żołnierewicz oraz Jaramaz. Ostatecznie po pierwszej połowie zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza wygrywał 43:37.

W trzeciej kwarcie goście zanotowali serię 8:0 i po trafieniu Ivana Marasa mieliśmy remis! Arka nie pozostawała jednak dłużna – w odpowiedzi seria 12:0 oraz rzuty Szubargi i Jamesa Florence pozwalały tej ekipie ponownie kontrolować sytuację. Po 30 minutach rywalizacji było 66:56.

Trójki Dariusza Wyki i Szubargi w czwartej kwarcie dawały jeszcze więcej spokoju gdynianom. Zawodnicy trenera Wojciecha Kamińskiego nie mogli później znaleźć sposobu na rywali – ich ofensywa nie nadążała za dobrze dysponowanymi gospodarzami. Ostatecznie Arka zwyciężyła 86:73.

Najskuteczniejszym graczem Arki był Krzysztof Szubarga z 17 punktami, 3 zbiórkami i 3 asystami. Deivydas Dulkys zanotował 4 celne rzuty zza łuku. Litwin ma ostatnio fantastyczną skuteczność z dystansu. Kilka dni wcześniej, w meczu EuroCup z Albą Berlin trafił sześć trójek, a Ivan Maras zanotował 14 punktów i 6 zbiórek dla BM Slam Stali.

Galeria zdjęć z meczu, Foto: Piotr Sukiennicki 

{gallery}articles/2018/1216K{/gallery}

Arka Gdynia – Slam Stal Ostrów Wielkopolski 86:73 (22:18, 21:19, 23:19, 20:17)

 

Arka: Szubarga 17, Dulkys 16, Florence 14, Ponitka 13, Bostic 11, Upshaw 8, Wyka 5, Dylewcz 2, Łapeta 0, Garbacz 0.

Trener: Przemysław Frasunkiewicz.

 

Slam Stal: Maras 14, Jaramaz 13, Scott 11, Szymkiewicz 11, Żołnierewicz 8, Majewski 6, King 4, Nowakowski 3, Kowalenko 3.

Trener: Wojciech Kamiński

 

Sędziowie: M. Proc, A. Kom Njilo, T. Tomaszewski

 

Z hali Gdynia Arena: Ziemowit BUJKO,

Foto: Piotr Sukiennicki

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *