Na pewno radomianie rozgrywają bardzo dobry sezon, ale uważam, że my także jesteśmy na fali wznoszącej – mówił przed tym meczem kapitan Trefla Gdańsk, Wojciech Grzyb

Nie miał racji. Jedynie w pierwszym secie zawodnicy Andrei Anastasiego byli równorzędnym rywalem dla gdańskiej drużyny. W większości partii inicjatywa była po stronie radomian. Momentami ich przewaga sięgała trzech oczek. Miejscowi jednak pozbierali się i od stanu 13:16 zdobyli 5 punktów z rzędu, wychodząc na prowadzenie. Po grze punkt za punkt zrobiło się 22:20, ale w końcówce dopadł gospodarzy pech. Maciej Muzaj przy ataku z drugiej linii przekroczył linię 3 metra, a po chwilę później radomianin zdaniem sędziego zaserwował w aut, ale po wideoweryfikacji okazało się, że piłka trafiła w pole i było 22:23. To podcięło skrzydła Treflowi, a seta zakończył Tomasz Fornal, obijając gdański blok.

I na tym właściwie zakończył się dla miejscowych ten mecz. W kolejnych partiach przewaga radomian była już bowiem wyraźna. Jeszcze tylko na początku drugiej odsłony dzięki trudnej zagrywce Patryka Niemca było 4:1, ale przyjezdni szybko wyrównali. Od stanu 13:13 goście przypuścili szturm i zdobyli 3 punkty z rzędu. Siatkarze Trefla dali radę jeszcze zmniejszyć dystans do punktu (15:16), ale w kolejnych akcjach Czarni pokazali, że przyjechali tu po trzy punkty i nie zamierzają odpuszczać. Wygrali do 20.

W trzecim secie miejscowi nie wytrzymali presji. Trzymali się do stanu 9:9, ale zawodnicy Roberta Prygiela wygrali cztery piłki z rzędu. To dobiło miejscowych. Seta i mecz zakończył Wojciech Żaliński dwoma asami serwisowymi.

 Galeria zdjęć z meczu, Foto: Piotr Sukiennicki

{gallery}articles/2018/1216S{/gallery}

 

Trefl Gdańsk – Cerrad Czarni Radom 0:3 (23:25, 20:25, 18:25)Trefl: Schott 9, Niemiec 6, Muzaj 14, Hebda 6, Nowakowski 4, Janusz 1, Olenderek (L), Jakubiszak, Sasak 1, Kozłowski.

Trener: Andrea Anastasi

Cerrad Czarni: Vincić 2, Żaliński 12, Pajenk 8, Żygałow 17, Fornal 10, Huber 5, Ruciak (L), Kwasowski, Rybicki.

Trener: Robert Prygiel

 

Sędziowie: M. Gadzina, J. Litwin

MVP: Maksim Żygałow (Cerrad Czarni Radom)

Widzów: 2150

 

 

Z hali ERGO Arena: Ziemowit BUJKO,

Foto: Piotr Sukiennicki

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *