Oba zespoły w niedzielę starły się w meczu ligowym 14. kolejki PGNIG Superligi. Z trzech punktów cieszył się wicelider z Górnego Śląska zwyciężając 31:19. Zabrzanie wykorzystując przyjazd do Gdyni zwrócili się z prośbą o rozegranie meczu pucharowego, w którym w wyniku losowania oba zespoły również na siebie trafiły. Pierwotnie spotkanie miało odbyć się w połowie stycznia. 

Pierwsze minuty meczu wyrównane, po czym goście odskoczyli z prowadzeniem na pięć bramek różnicy. Zawodnicy Arki jeszcze przed przerwą zdołali zniwelować stratę do jednej bramki i na przerwę schodzili przy wyniku 16:17. Po zmianie stron gdyńscy gracze toczyli wyrównaną walkę z wyżej notowanym przeciwnikiem by ostatecznie ulec 30:33. W kolejnej rundzie PGNiG Pucharu Polski zameldowali się szczypiorniści z Zabrza.

 

Arka Gdynia – NMC Górnik Zabrze 30:33 (16:17)

 

Arka: Zimakowski, Pieńczewski 2 – Ćwikliński 1, Jasowicz, Souza 7, Czaja 4, Jamioł 4, Janikowski 1, Rychlewski 4, Mollino Da Silva 7

Trener: Dawid Nilsson

 

Górnik: Kornecki, Kazimier – Daćko 4, Tomczak 4, Gromyko 2, Sluijters 3, Czuwara 5, Buszkow 5, Tatarincew, Gliński, Sićko 1, Adamuszek 6.

Trener: Rastislav Trtik

 

 

———————————-

Źródło: agreczni.pl

 

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *