Gospodarze rozpoczęli dobrze, ale gdańszczanie nie pozwolili m na zdobycie większej przewagi. Bardzo dobrze funkcjonowała zagrywka (goście posłali trzy asy i tylko raz pomylili się w tym elemencie gry, przy aż 7 błędach Cuprum) oraz atak przyjezdnych. Dobrą partię rozgrywał Maciej Muzaj, który zdobył 8 punktów.

W drugiej partii ponownie na początku lepiej grali miejscowi, ale trwało to krótko. Zawodnicy Andrei Anastasiego uporządkowali grę i znów wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Ponownie do boju wiódł ich Muzaj, który zdobył 7 oczek. Do niego należała także ostatnia piłka w tej odsłonie.

Trzeci set to od pierwszych piłek absolutna dominacja siatkarzy Trefla. Znakomite zawody rozgrywał Ruben Schott, który miał 100 proc. skuteczność w ataku. Do tego dołożył 2 asy serwisowe. Przewaga gości rosła w zastraszającym tempie, ale od stanu 24:17 coś się w tej dobrze funkcjonującej machinie zacięło. Po trzech wygranych piłkach przez Cuprum trener Anastasi poprosił o czas, by drużyna wróciła na właściwe tory. Efekt był natychmiastowy i gdańszczanie zakończyli seta 25:20, a cały mecz 3:0.
MVP meczu wybrany został Maciej Muzaj.

Cuprum Lubin – Trefl Gdańsk 0:3 (19:25, 21:25, 20:25)

Cuprum: Wachnik 6, Boruch 7, Ziobrowski 17, Grobelny 8, Marcyniak 1, Gorzkiewicz 1, Gruszczyński (L), Toobal, Patucha, Biegun 1, Yanagida 1, Smoliński 4.

Trener: Marcelo Fronckowiak

Trefl: Niemiec 7, Muzaj 17, Schott 12, Nowakowski 5, Janusz 2, Mijailović 7, Olenderek (L), Hebda, Sasak.

Trener: Andrea Anastasi

Sędziowie: A. Michlic, J. Broński

MVP meczu: Maciej Muzaj (Trefl)