Przed piątkową konferencją prasową poświęconą spotkaniu Arki z Wisłą Kraków, prezes Zarządu Wojciech Pertkiewicz poinformował o podpisaniu przez klub umowy partnerskiej. Warto nadmienić, iż jest to pierwsza tego typu umowa w historii Arki, która łączy gdyński klub z miastem innego kraju. 

Chignahuapan to miasto położone w południowo – wschodnim Meksyku, w stanie Puebla. W Chignahuapan odkryjesz połączenie lasów, dżungli, drzew owocowych oraz plantacji kaw, które otoczone są pięknymi wodospadami, rzekami oraz źródłami termalnymi. W tym magicznym mieście znaleźć można łaźnie termalne, które według okolicznych mieszkańców charakteryzują się właściwościami leczniczymi. 

W Chignahuapan znajduje się wiele turystycznych miejsc bardzo dobrze znanych w całym stanie, takich jak Bazylika Niepokalanego Poczęcia, która jest największą figurą Dziewicy Maryi w Ameryce Łacińskiej, a także Las Aguas Termales de Chignahuapan (wody termalne). Gmina słynie również z produkcji świątecznych bombek.

Gmina Chignahuapan znajduje się w północnej części stanu Puebla. Jest częścią regionu znanego jako Sierra Norte de Puebla. Graniczy na północy z Zacatlanem, na południu ze stanem Tlaxcala i gminą Ixtacamaxtitlán, na wschodzie z gminą Aquixtla i na zachodzie ze stanem Hidalgo. Miejską siedzibą gminy jest Chignahuapan, która znajduje się w odległości 98 kilometrów od stolicy stanu. Powierzchnia gminy wynosi 591,92 km2, co czyni ją trzecią co do wielkości gminą w stanie Puebla. Jest ona położona na wysokości 2200 metrów do 3400 m.n.p.m. Miasto znajduje się na wysokości 2290 m.n.p.m.   

 
Podczas konferencji prasowej prezes Pertkiewicz zdradził szczegóły dotyczące umowy:

Od dłuższego czasu pracowaliśmy nad umową o współpracy ze stroną meksykańską, którą zapoczątkowaliśmy podczas  kontraktu z Enrique Esquedą. Szukaliśmy także opcji współpracy w innych tematach niż sportowe, takich które przyniosłyby Klubowi dodatkowe korzyści. Po długich negocjacjach udało nam się przekonać przedstawicieli miasta Chignahuapan. Umowę podpisaliśmy wczoraj w nocy naszego czasu. Będzie obowiązywać od rundy wiosennej trwającego sezonu oraz w następnym sezonie 2019/20.

To miasto jak i region Puebla planuje ekspansję dotyczącą tematów turystycznych. W przyszłym miesiącu planowana jest wizyta burmistrza Javiera Tirrado Saaverdy.  Reprezentuje go dzisiaj pan Felipe Vallejo, który doprowadził do podpisania tej umowy.

By kkorpas

5 thoughts on “Nowy partner gdyńskiej Arki”
  1. … [Trackback]

    […] There you will find 27759 additional Information on that Topic: sportowagdynia.eu/index.php/2018/11/23/nowy-partner-gdynskiej-arki/ […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *