– Strategia budowania sportowej marki Gdyni jest efektywna i sprawdza się od lat, a Rafał Klajnert, jako wicedyrektor, znacząco się do tego przyczynił. Nie mam wątpliwości, że w roli dyrektora sprawdzi się znakomicie i zapewni kontynuację dotychczasowych działań – mówi prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, który we wtorek oficjalnie wręczył nowemu dyrektorowi GCS nominację.

– To dla mnie ogromne wyróżnienie i gest zaufania ze strony pana prezydenta i władz miasta. Wyzwań i planów jest naprawdę dużo. Przed nami kontynuacja budowy obiektów przyszkolnych czy budowa pływalni olimpijskiej, którą rozpoczynamy w przyszłym roku. W najbliższych latach powstaną również: pięć nowych sal gimnastycznych, basen na Wiczlinie, treningowe centrum piłkarskie i obiekt lekkoatletyczny – wylicza dyrektor Klajnert. – Nie zapominamy o międzynarodowych imprezach rangi mistrzowskiej. Cały czas będziemy realizować projekty dla mieszkańców, jak Gdyńskie Poruszenie w rozszerzonej formule. To wiele wyzwań, ale jestem przekonany, że uda się nam je wszystkie zrealizować. Gdyńskie Centrum Sportu to zespół doświadczonych i zaangażowanych ludzi, gotowych do ciężkiej pracy.

– Znam Rafała od lat i wiem, że doskonale sprawdzi się w roli dyrektora. Nominacja właśnie tej osoby gwarantuje, że GCS będzie w dobrych rękach i możemy być spokojni o przyszłość gdyńskiego sportu – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Rafał Klajnert rozpoczął karierę samorządową w 2005 roku od pracy w Urzędzie Marszałkowskim, w Departamencie Programów Regionalnych, gdzie zajmował się m.in. wdrażaniem Regionalnego Programu Operacyjnego. W 2011 roku objął stanowisko zastępcy dyrektora ówczesnego GOSiR-u, później przemianowanego na Gdyńskie Centrum Sportu, gdzie od początku był odpowiedzialny za: inwestycje, zamówienia publiczne, imprezy sportowe i rekreacyjne, promocję oraz informację turystyczną, a także wsparcie sportowego szkolenia dzieci i młodzieży. Współtworzył projekt bezpłatnych zajęć dla mieszkańców Gdyńskie Poruszenie. Współorganizował największe imprezy sportowe i rekreacyjne w historii Gdyni: Red Bull Air Race, Volvo Gdynia Sailing Days, Zlot Żaglowców, PKO Grand Prix Gdyni w biegach ulicznych, IRONMAN 70.3 Gdynia, Gdynia Półmaraton, Mistrzostwa Europy UEFA EURO U21 2017, Gdynia Aerobaltic. Jest wiceprzewodniczącym gdyńskiej Rady Sportu, koordynuje przygotowania do Mistrzostw Świata FIFA U20 2019, MŚ Juniorów w Żeglarstwie 2019 i MŚ w Półmaratonie 2020.

Wolny czas spędza aktywnie. Lubi bieganie, jazdę na rowerze, pływanie. W przeszłości trenował koszykówkę, piłkę nożną, karate i kickboxing. Pasjonat gdyńskiego sportu, kibic Arki Gdynia i… Juventusu. Szczęśliwy mąż i ojciec trójki dzieci.

 

 

———————————

Źródło i Foto: gdyniasport.pl

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *